Valheim - srebro: jak odkryć, gdzie znaleźć rudę srebra

Tworzenie przedmiotów ze srebra.

Srebro to kolejny po żelazie metal w Valheim. Jest to jeden z trudniejszych do odnalezienia surowców w grze, lecz dzięki niemu stworzysz potężniejsze przedmioty, zdolne zadawać duchowe obrażenia. Z tej strony dowiesz się, jak odkryć srebro i gdzie możesz je znaleźć.

Na tej stronie:

Jak znaleźć srebro - kość pomyślności

By w ogóle rozpocząć poszukiwania srebra, musisz zdobyć Kość pomyślności (1). Przedmiot ten wypada z trzeciego bossa, Kościomasy. Gdy znajdzie się w twoim ekwipunku, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, by założyć na postać - tak jak w przypadku zbroi.

145_valheim_srebro_jak_odkryc_gdzie_znalexc_rude_srebra

Dzięki temu twoja postać otrzyma efekt Kość pomyślności (2), a na ekranie wyświetli się informacja, że potrafisz wyczuć ukryte przedmioty (3). Udaj się teraz w góry - pamiętaj, by przygotować miksturę odporności na mróz.

146_valheim_srebro_jak_odkryc_gdzie_znalexc_rude_srebra

Poruszaj się po górach do momentu, w którym naokoło twojej postaci pojawią się zielone linie (4). To efekt wspomnianej kości pomyślności. Wskazuje on na obecność skarbu w twoim pobliżu. Musisz teraz poruszać się w niedalekiej odległości i monitorować efekt przedmiotu - im szybciej będą pojawiać się linie, tym bliżej będziesz skarbu (w tym wypadku złoża srebra).

147_valheim_srebro_jak_odkryc_gdzie_znalexc_rude_srebra

Gdy uznasz, że znalazłeś odpowiednie miejsce (linie będą pojawiać się co niecałą sekundę), wyciągnij kilof i zacznij rozbijać skały pod sobą. Po chwili powinieneś dotrzeć do złoża rudy srebra (5). Czasami trafisz na pojedyncze złoża, innym razem na bogate, gdzie do wykopania będzie kilkadziesiąt sztuk rudy.

148_valheim_srebro_jak_odkryc_gdzie_znalexc_rude_srebra

Dostępne receptury

Gdy zbierzesz już rudę, udaj się do Odlewni, by przetopić ją na sztabki srebra. Dzięki temu odblokujesz nowe receptury w Kuźni, takie jak:

 • Kamizelka z wilka
 • Spodnie z wilka
 • Peleryna z wilczego futra
 • Peleryna z futra jaszczurobawoła
 • Srebrne strzały
 • Kieł draugra (łuk)
 • Hełm drakona
 • Mroziarz (buława)
 • Srebrna tarcza
 • Srebrny miecz
 • Włócznia z kłem

Przedmioty ze srebra są znacznie skuteczniejsze od tych wytworzonych z żelaza. W przypadku broni możesz liczyć na mniej więcej 35% wzrost obrażeń, zbroje z kolei zyskują około 40% pancerza. Niektóre bronie mają także dodatkowy efekt - kieł draugra zatruwa cele, srebrny miecz zadaje obrażenia duchowe (dodatkowe szkody dla szkieletów, draugrów i duchów), Mroziarz z kolei obrażenia od zimna (zmniejszają kondycję wroga).

Następnie: Valheim - czarny las: gdzie jest, jak dojść

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - żelazo: jak stworzyć, gdzie znaleźć rudę żelaza

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami