Valheim - ognisko w budynku: jak postawić w środku bazy

Jak zbudować ognisko wewnątrz budynku. 

Ognisko - i ogólnie źródło ognia - jest jednym z najważniejszych obiektów w Valheim. Dzięki niemu ogrzejesz i wysuszysz swoją postać, przyrządzisz jedzenie i oświetlisz okolicę. Jest też wymagane, by móc skorzystać z łóżka. Trudno jest jednak wybudować je wewnątrz budynku, na podłodze. W tym rozdziale wyjaśniamy jak temu zaradzić.

Gdy zechcesz ustawić ognisko na drewnianej podłodze, otrzymasz informacje, że jest to niemożliwe (1). Powód jest prosty - nie możesz ustawiać żadnych źródeł ognia bezpośrednio na deskach. By temu zaradzić, usuń jeden fragment podłogi, a następnie podnieś ziemię za pomocą Motyki by wyrównać ją (2) ze wspominaną podłogą. Na tak przygotowaną powierzchnię ustaw ognisko.

135_valheim_ognisko_w_budynku_srodku_bazy

By je zamaskować, ustaw podłogę, dołączając ją do istniejącego fragmentu. Nie jest to rozwiązanie idealne, gdyż ognisko będzie przebijać przez podłogę (3). Bardziej estetycznym rozwiązaniem jest obudowanie ogniska belkami (4).

136_valheim_ognisko_w_budynku_srodku_bazy

Alternatywnym rozwiązaniem jest budowa podłogi z kamienia. Odblokujesz ją co prawda dopiero po wybudowaniu Kamieniarza, jednak pozwoli ci ustawić ognisko w dowolnym miejscu, bez żadnych kombinacji. Niezależnie od ustawienia ogniska, pamiętaj o odprowadzaniu dymu, by nie zaczadzić całego schronienia.

Następnie: Valheim - stół warsztatowy: jak zbudować, używać

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - obrona bazy przed wrogami: blokada spawnu przeciwników

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami