Jedna czwarta nabywców PS5 nie miała PlayStation 4

Sony nie doceniło popytu na nową konsolę.

  • PS5 kupują także osoby, które nie posiadały poprzedniej konsoli
  • Sony obiecuje, że dostawy urządzenia powinny wzrosnąć w drugiej połowie 2021 roku

Szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - ujawnił, że część osób, która kupiła PS5, nie posiadała poprzedniej konsoli firmy. Przyznaje jednak, że zapotrzebowanie na urządzenie następnej generacji przewyższyło oczekiwania koncernu.

- Jedna czwarta nabywców PlayStation 5 nie miała PS4, a około połowa to nowi użytkownicy PlayStation Network. Bardzo fajnie, że mogliśmy zainteresować ludzi z zewnątrz [spoza grona dotychczasowych fanów - przyp. red.] - mówi menedżer w wywiadzie dla magazynu GQ.

ps4_ps5
Nie wszyscy posiadacze PS5 mieli wcześniej PS4

Przeprosił jednocześnie za problemy z dostępnością PS5, podkreślając, że Sony robi wszystko, by dostarczać kolejne egzemplarze. Zwraca uwagę, że do końca ubiegłego roku sprzedano 4,5 miliona konsol, czyli więcej niż w przypadku poprzedniczki w podobnym okresie.

- Popyt był wyższy niż się spodziewaliśmy. To wraz ze skomplikowanymi kłopotami związanymi z łańcuchami dostaw przełożyło się na mniejsze zapasy niż planowaliśmy - wyjaśnia Ryan w rozmowie z The Washington Post.

Menedżer zaznaczył, że tempo produkcji PS5 „stale rośnie”, a w wywiadzie udzielonym Financial Times stwierdził, że w drugiej połowie 2021 roku firma powinna przygotować „naprawę przyzwoitą” liczbę sztuk urządzenia, choć problemy mogą pojawiać się jeszcze co najmniej do Bożego Narodzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami