Valheim - lewiatan: gdzie jest kraken, zdobycie chityny

Żyjąca wyspa, jak wydobyć chitynę.

Lewiatan to wzorowany na nordyckim Krakenie stwór w Valheim który wygląda jak żyjąca wyspa. Z tej strony dowiesz się gdzie znaleźć tę mityczną bestię, jak wydobyć z niej chitynę i jakie czekają na ciebie tutaj zagrożenia.

Lewiatan (1) pojawia się losowo podczas przemierzania biomu Ocean (2). Nie ma tutaj sztywno określonych reguł (prócz lokalizacji) - jeśli chcesz go znaleźć, pływaj po prostu po tym biomie, aż się na niego natkniesz. By dostać się do Lewiatana potrzebujesz statku. Mimo że zwykła tratwa tutaj wystarczy, postaraj się korzystać przynajmniej z Krave - kontakt z tym stworem może wyrządzić sporo szkód okrętowi.

122_valheim_lewiatan_kraken_gdzie_jest_zdobycie_chityna

Gdy do niego dotrzesz, ustaw okręt tuż obok i wskocz na jego grzbiet. Samego lewiatana nie możesz zranić, możesz z kolei zebrać chitynę ze znajdujących się na jego powierzchni złóż (3). Do tego celu wykorzystaj dowolny kilof.

123_valheim_lewiatan_kraken_gdzie_jest_zdobycie_chityna

Za pomocą chityny stworzysz kilka przydatnych przedmiotów, takich jak brzytwa otchłani (4) czy harpun otchłani (5). Ten drugi jest szczególnie wart uwagi, gdyż pozwoli ci polować na węże morskie i zdobywać z nich spore ilości bardzo cennego mięsa.

Przy wydobywaniu chityny musisz być jednak ostrożny. Po zniszczeniu każdego złoża, masz 25% szansy na rozzłoszczenie lewiatana. Jeśli to nastąpi, stwór zacznie się trzęść i po mniej więcej 5 sekundach schowa się w wodzie. Wykorzystaj ten czas, by bezpiecznie wrócić na łódź.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - trzeci boss, Kościomasa: jak przywołać, pokonać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami