Twisted Metal jako komedia - pierwsze szczegóły o serialu

Od scenarzystów filmów Deadpool.

  • Serial Twisted Metal opowie o wyrzutku, który musi dostarczyć przesyłkę
  • Nie zabraknie walk z udziałem samochodów
  • Pojawi się słynny klaun Sweet Tooth

Ujawniono informacje o przygotowywanym przez PlayStation Productions serialu telewizyjnym na podstawie gier z serii Twisted Metal. Projekt wstępnie zapowiedziano w 2019 roku, ale teraz został ostatecznie zatwierdzony.

Cykl zadebiutował w 1995 roku na pierwszej konsoli stacjonarnej Sony. W poszczególnych produkcjach gracze uczestniczą w tytułowym turnieju, w którym walczymy z rywalami, zasiadając za kierownicami uzbrojonych samochodów.

Według serwisu Variety, który uchodzi za jeden z najlepiej poinformowanych portali o tematyce kinowej i telewizyjnej, adaptacja Twisted Metal przyjmie formę serialu komediowego. Za fabułę odpowiadają Rhett Reese i Paul Wernick, którzy odpowiadają między innymi za historie dwóch filmów z Deadpoolem. Panowie są też producentami wykonawczymi.

twisted_metal_ps3
Ostatnia odsłona serii Twisted Metal ukazała się w 2003 roku na PS3

Projekt opowie o wyrzutku, który staje przed szansą zmiany życia na lepsze - musi jedynie przewieźć tajemniczą przesyłkę przez postapokaliptyczne pustkowia, w czym pomoże między innymi „radosny złodziej samochodów”. Po drodze bohater natknie się na agresywnych maruderów, siejących zniszczenie swoimi autami.

Nie zabraknie również Sweet Tootha - poruszającego się lodziarnią klauna, który jest swoistą „twarzą” serii gier. Spekuluje się, że głosu postaci użyczy Will Arnett, który jest obecnie producentem wykonawczym serialu.

W powstanie adaptacji zaangażowany jest także scenarzysta i producent „Cobra Kai” - Michael Jonathan Smith - który napisze scenariusz i będzie producentem wykonawczym. Na tym ostatnim stanowisku są też Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Production i Hermen Hulst, czyli szef PlayStation Studios.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami