Microsoft szykuje wydarzenie poświęcone Bethesdzie - raport

Twierdzi znany dziennikarz.

  • Według nieoficjalnych informacji, w marcu ma odbyć się wydarzenie na temat Bethesdy
  • Microsoft chce opowiedzieć o konsekwencjach przejęcia wydawcy The Elder Scrolls

Jeff Grubb z serwisu VentureBeat przekonuje, że Microsoft przygotowuje wydarzenie, podczas którego opowie o planach związanych z dalszym rozwojem ZeniMax i Bethesdy.

Jak pisze serwis VGC, dziennikarz na antenie własnej audycji internetowej stwierdził, że prezentacja jest jedną z najważniejszych przed tegorocznymi targami E3. Według redaktora, pokaz odbędzie się w połowie marca, kiedy koncern z Redmond sfinalizuje przejęcie wspomnianych firm.

- Nie wiem, czy będzie to duży event w stylu Nintendo Direct, ale w trakcie wydarzenia (…) szeroko omówią kwestię Bethedy, wyjaśnią, co oznacza jej zakup i opowiedzą o najbliższej przyszłości, gdy oba podmioty połączą się - tłumaczy Grubb.

Microsoft na razie nie potwierdził doniesień dziennikarza. Nadmienić jednak należy, że proces przejęcia ZeniMax (właściciela Bethesdy) przez koncern z Redmond powinien zakończyć się najpóźniej 5 marca. Do tego terminu zgodę na transakcję powinna wyrazić Unia Europejska.

Producent Xboksów na nabycie wydawcy serii The Elder Scrolls i Fallout przeznaczył 7,5 miliarda dolarów. W ramach zakupu uzyskał także dostęp do takich studiów jak id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames i Tango Gameworks, Alpha Dog, a także marek pokroju Doom, Prey i Wolfenstein.

Nie jest jasne, co dokładnie Microsoft mógłby ujawnić na marcowym wydarzeniu. Niewykluczone, że nie zabraknie prezentacji powstającego Starfield oraz szczegółów o wydawaniu kolejnych gier Bethesdy na konsolach PlayStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami