Gracze z Indii walczą z zawyżonymi cenami PS5. Znaleźli sposób na scalperów

Zorganizowana akcja.

  • Gracze utrudniają życie scalperom w Indiach, zgłaszając internetowe aukcje
  • Uczestnicy akcji organizują się na Reddicie

Indyjski oddział IGN informuje o skutecznych działaniach graczy, którzy postanowili walczyć z zawyżonymi przez scalperów (to osoby kupujące produkt, by odsprzedać go później z dużym zyskiem) cenami PlayStation 5.

Użytkownicy znaleźli efektywny sposób na usuwanie z serwisów aukcyjnych ofert z drogimi konsolami. Wpadli na pomysł zgłaszania aukcji, jako ogłoszeń naruszających zasady. Dzięki temu kolejne oferty regularnie znikają z internetu.

- Nie miałem wyboru, musiałem obniżyć cenę - powiedział anonimowy scalper w rozmowie z IGN. - Aukcje z cenami na poziomie 80 tys. rupii są zdejmowane. Muszę więc ustalać cenę na 50 tys.

Warto zaznaczyć, że oficjalna cena PS5 w Indiach wynosi 49990 rupii.

gracze_walcza_ze_scalperami_ps5
Gracze publikują na Reddicie aukcje, które wszyscy później raportują

Sony oficjalnie sprzeciwia się działalności scalperów i - jak podaje IGN India, opierając się na wiadomości od przedstawiciela firmy - przyjmuje strategię „zero tolerancji” dla takich handlarzy.

Indyjscy gracze zwracają jednak uwagę, że producent PlayStation też nie zawsze był w porządku wobec odbiorców. Okazuje się, że przed premierą konsoli sprzęt można było zamówić tylko wtedy, gdy do zestawu dobierało się dodatkowe akcesoria, nawet jeśli ktoś ich nie potrzebował.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami