Valheim - zapisanie gry: jak zapisać rozgrywkę

Kiedy gra jest zapisywana, wymuszanie zapisu.

By odblokować wszystkie surowce, obiekty i przedmioty w Valheim i finalnie pokonać wszystkich bossów, spędzisz w grze przynajmniej kilkadziesiąt godzin. Oczywistym jest, że nie odbędzie się to za jednym posiedzeniem. W jaki sposób gra zapisuje rozgrywkę? Co robić i czego nie robić, by nie utracić progresu? Jak wymusić manualny zapis? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Na tej stronie:

Kiedy zapisywana jest gra

Zapis gry podzielić możemy na dwa rodzaje. Pierwszy z nich jest automatyczny i odbywa się raz dziennie. W tym wypadku na ekranie wyświetli się stosowna informacja o zapisaniu rozgrywki (1). Gra zachowana zostanie także wtedy, gdy wciśniesz klawisz ESC i wybierzesz opcję wylogowania (2) bądź wyjścia (3) - pierwsza przeniesie cię do menu, druga zamknie całkowicie Valheim.

116_valheim_zapisanie_gry_jak_zapisac_rozgrywke

Jak nie stracić progresu

Jeśli nie chcesz stracić ostatnich kilkunastu minut rozgrywki (od ostatniego automatycznego zapisu), nigdy nie zamykaj gry przy pomocy kombinacji klawiszy ALT+F4 (bądź z poziomu menedżera zadań). Tyczy się to także wyłączania komputera - nigdy tego nie rób zanim nie zamkniesz gry (poprzez wspomniane wcześniej wylogowanie bądź wyłączenie). W przeciwnym wypadku stracisz ostatnie postępy.

Manualny zapis gry

Jeśli z kolei chcesz zapisać rozgrywkę (np. po rozegraniu trudnego starcia z bossem), a jednocześnie nie chcesz opuszczać gry, możesz do tego celu wykorzystać kody konsoli. W tym celu otwórz konsolę za pomocą klawisza F5 i wpisz po prostu komendę „save” (bez cudzysłowu). Gra zostanie zapisana, co zostanie potwierdzone znanym ci napisem przy lewej krawędzi ekranu.

Następnie: Valheim jak zacząć, co robić na początku

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim seedy, kody map: jak importować i eksportować światy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami