Valheim - odpoczynek i odpoczywanie: czym są, różnice

Wpływ odpoczynku i odpoczywania na postać, regeneracja zdrowia i kondycji.

W trakcie przebywania w schronieniu w Valheim z pewnością rzucił ci się w oczy tajemniczy napis „Odpoczynek” bądź „Odpoczywanie”. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy co one oznaczają, jaki mają wpływ na postać i rozgrywkę i czy warto zaprzątać sobie nimi głowę.

Odpoczywanie (1) to jeden ze statusów, który zyskać może twoja postać. Pojawia się w momencie gdy usiądziesz przy otwartym (niezadaszonym) ognisku bądź takim, które znajduje się w zabudowanej kryjówce. Jeśli z kolei spędzisz kilkadziesiąt sekund przy wspomnianym ognisku, przy górnej krawędzi ekranu zauważysz kolejny napis, Odpoczynek (2), a na środku pojawi się też informacja, że postać nie czuje zmęczenia (3).

117_valheim_odpoczynek_odpoczywanie_czym_sa_roznice

Oba te statusy wpływają na szybkość regeneracji punktów zdrowia i kondycji postaci. By poznać dokładne dane na ten temat, otwórz ekwipunek, a następnie kliknij na ikonkę ptaka (4). Wyświetli się okno aktywnych na postaci efektów.

118_valheim_odpoczynek_odpoczywanie_czym_sa_roznice

Odpoczywanie (5) zwiększy szybkość regeneracji punktów zdrowia o 200% i kondycji o 300%, jednak pozostanie aktywne tylko wtedy, gdy twoja postać będzie stać przy ognisku. Drugi efekt, Odpoczynek (6) daje mniejsze benefity, bo odpowiednio 50% i 100%, lecz jest aktywny przez kilka(naście) minut od momentu odejścia od ognia. Na to jak długo będzie on trwał wpływa komfort postaci.

Znacznie ważniejszym jest efekt Odpoczynku, szczególnie w trakcie wypadów na bardziej niebezpieczne biomy - jak Bagna, Góry czy Równina. Dodatkowa regeneracja pozwoli ci skuteczniej walczyć i wykonywać zadania, a także wbiegać pod strome zbocza. Dlatego też staraj się przy każdych odwiedzinach kryjówki poczekać kilkadziesiąt sekund przy ognisku, by zyskać to wzmocnienie.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - jak chronić się przed zimnem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami