GeForce RTX 3060 sprzedawane na aukcji za 4 tys. zł - jeszcze przed premierą

Karty okazały się zbyt słabe?

  • RTX 3060 zadebiutuje dopiero za kilka dni, ale już pojawiają się oferty w sieci
  • Cena jest oczywiście mocno zawyżona - 4000 zł za sztukę
  • Niewykluczone, że nabywca zawiódł się na wydajności kart

GeForce RTX 3060, najtańsza karta graficzna nowej serii Nvidii, zadebiutuje dopiero 25 lutego, ale już pojawiła się na aukcji internauty z Białorusi. Użytkownik miał do sprzedania trzy sztuki produkcji Gigabyte, a każdą wycenił na 2800 rubli białoruskich, a więc ok. 4000 zł. Sugerowana cena GPU wynosi 1550 zł.

Strona nie jest już dostępna, ale szczegóły i zrzut ekranu zachował serwis Videocardz. Opis produktu głosił, że jedno z opakowań otworzono w celu „weryfikacji” - najprawdopodobniej wydajności „kopania” kryptowalut. Producent nie udostępnił bowiem jeszcze sterowników do RTX 3060, więc karty i tak nie można użyć do grania.

3060_aukcja_3
Zrzut ekranu z serwisu aukcyjnego Onliner. Źródło: Videocardz

RTX 3060 to pierwsze GPU, które Nvidia wyposażyła w specjalne ograniczenie mocy, które uruchamia się po wykryciu algorytmu do wydobywania wirtualnej waluty. Jak słusznie zauważają dziennikarze Videocardz, Białorusin najprawdopodobniej zdobył trzy sztuki kart w celu „kopania”, jednak zawiódł się na produkcie i postanowił go sprzedać. Istnieje też oczywiście możliwość, że po prostu tzw. scalper, który próbuje zarobić na trudno dostępnym sprzęcie.

3060_aukcja_1
3060_aukcja_2

Na nieszczęście internauty, zdjęcia na aukcji ujawniły numery seryjne zdobytych egzemplarzy, więc firmie Gigabyte nietrudno będzie wyśledzić, jak karty trafiły w jego ręce. Być może z tego względu strona nie jest już dostępna.

Videocardz twierdzi, że to nie jedyny przypadek związany z RTX 3060. Mimo premiery dopiero za kilka dni, dziennikarze słyszeli rzekomo o sprzedaży modelu „w niemal każdej części świata”.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami