Assassin's Creed Valhalla - rzeczne najazdy: zasady i cel

Nowy rodzaj wyzwań.

Ubisoft wprowadził do Assassin's Creed Valhalla rzeczne najazdy - nowy rodzaj aktywności dla Eivor i jormsvikingów, których można werbować w grze.

W Kruczej Przystani pojawi się Vagna z kompanami. Gdy z nim porozmawiasz, odblokujesz rzeczne najazdy. Po ukończeniu samouczka, będziesz mógł zawsze aktywować tego typu najazd poprzez rozmowę z Vagną. Wtedy też zobaczysz mapę z wyborem rzeki (1).

najazdy01

Gdy wybierzesz i zaakceptujesz rzekę, od razu przeniesiesz się na miejsce - będziesz sterować statkiem.

Najazdy rzeczne przeprowadzamy dokładnie tak, jak zwykłe najazdy. Musisz szukać miejść z żółtymi okręgami na wodzie (2). Oznaczają one, że możesz rozpocząć atak na dane miejsce na brzegu.

najazdy2

Standardowo, musisz po prostu pokonywać przeciwników i grabić skarby. Różnica między normalnymi najazdami jest jednak taka, że powalonych sojuszników możesz podnieść tylko zużywając zapas prowiantu - teoretycznie jest więc tu nieco trudniej.

Im więcej najazdów rzecznych przeprowadzasz, tym więcej żołnierzy zastaniesz w kolejnych miejscach przy tej samej rzece. Rozwinie się także obrona - pojawią się nawet blokady na rzece.

Gdy otworzysz mapę, zobaczysz tylko okolice danej rzeki. Nazwy miejsc (3) są ważne, ponieważ w wioskach znajdziesz inne rodzaje łupu niż w obozach.

najazdy03

Kiedy chcesz wrócić do wioski z najazdu rzecznego, wystarczy, że wybierzesz opcję powrotu z podręcznego menu, które aktywujesz, przytrzymując d-pad w dół lub G na PC.

Po powrocie otrzymujesz wszystkie zdobyte zasoby. By rekrutować lepszych wojowników, musisz rozbudować i ulepszyć chatę jormswikingów stojącą w porcie.

najazdy4

Zobacz też: Assassin's Creed Valhalla - Excalibur: jak zdobyć, wszystkie tabliczki

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami