Valheim jak rozpędzony pociąg - sprzedano już trzy miliony egzemplarzy

Czy kiedyś się zatrzyma?

  • Valheim w szesnaście dni znalazł 3 miliony nabywców
  • Gra jest też jedną z najchętniej uruchamianych na Steamie

Twórcy Valheim ze studia Iron Gate ujawnili, że w nieco ponad dwa tygodnie od premiery sprzedaż gry przekroczyła trzy miliony egzemplarzy. O poprzednim wyniku - dwóch milionach kopii - informowano pięć dni temu.

Produkcja jest też jedną z najchętniej uruchamianych na Steamie. W szczytowym momencie minionej doby liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników wyniosła ponad 390 tysięcy, a w chwili pisania tekstu z pozycją bawi się 306 tysięcy graczy, dzięki czemu plasuje się na trzecim miejscu najpopularniejszych tytułów na platformie - za CS:GO i Dota 2.

O sukcesie Valheim świadczą także inne statystyki przedstawione przez twórców. Gra zebrała ponad 60 tysięcy recenzji, które są „przytłaczająco pozytywne”. Jest również wśród 250 najlepiej ocenianych projektów w sklepie Valve.

Tytuł to też siódma najchętniej streamowana produkcja w serwisie Twitch, wyprzedzając CS:GO, Dota 2, Minecraft i Rust. Natomiast internauci obejrzeli łącznie 20 milionów godzin materiałów z rozgrywką.

Nadmienić należy, że gra obecnie dostępna jest we wczesnej wersji w programie Early Access na Steamie. Jeżeli walczycie o przetrwanie w świecie wikingów, możecie skorzystać z naszego poradnika do Valheim.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami