Twórcy The Medium pracują nad nowym Silent Hill? Bloober Team wspomina o dużym wydawcy

Wskazówki prowadzą do mglistego miasteczka.

  • Zapowiedź nowego horroru Bloobera „bardzo podekscytuje” graczy
  • To projekt od znanego, dużego wydawcy

Twórcy The Medium - krakowskie Bloober Team - pracują nad kolejnym horrorem. Co ciekawe, może to być nowa odsłona serii Silent Hill.

Tak twierdzi chociażby francuski YouTuber, były dziennikarz serwisu JeuxVideo, Julien Chieze. W ubiegłym roku twierdził, że wie, czym zajmuje się polskie studio, natomiast obecnie oznajmił, że chodzi właśnie o Silent Hilla.

„Już ponad rok pracujemy nad innym projektem związanym z pewną marką horrorów i działamy wspólnie z bardzo znanym wydawcą” - zaznaczył w rozmowie z Games Industry Piotr Babieno, prezes firmy.

„Nie mogę ujawnić projektu, ale kiedy ludzie dowiedzą się, co teraz robimy, będą niezwykle podekscytowani” - podkreślił.

Interesujące wskazówki zebrali też w swoim materiale wideo autorzy z kanału TheGrateDebate. Przytaczają tam między innymi oficjalny komunikat giełdowy, w którym polskie studio informowało o współpracy z dużym wydawcą nad znaną marką, która należy do wymienianego wydawcy - nie chodzi więc o nowe IP, a o znaną już serię.

Przypomniano też fragment wywiadu z kompozytorem Akira Yamaoką, który ujawnił, że tworzył nie tylko ścieżkę dźwiękową The Medium, ale i kolejnego projektu Bloober Team.

Andy Robinson z serwisu VGC nie wyklucza, że polskie studio pracuje nad grą Silent Hill, ale uważa, że Konami zleciło projekt związany z kultową markę także innemu studiu - zespołowi z Japonii. Miałoby to oznaczać, że łącznie powstają dwie części cyklu.

Teorię o dwóch grach Silent Hill zdaje się potwierdzać także Dusk Golem, czyli użytkownik Twittera, który w przeszłości ujawniał informacje związane z cyklem Resident Evil.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami