Konami może zlecić prace nad Metal Gear Solid i Castlevanią zewnętrznym firmom

Nieoficjalne informacje.

Konami rozważa zlecenie zewnętrznym firmom przygotowanie kolejnych gier z serii Metal Gear Soild i Castlevania - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Takie informacje uzyskała od swoich pragnących zachować anonimowość źródeł redakcja serwisu VGC, co dziennikarze ujawnili w tekście, w którym zastanawiano się, czy Bloober Team może zrealizować nowe Silent Hill.

„Konami zamierza pracować nad Castlevanią i Metal Gear Solid poprzez zewnętrzne firmy, ale potencjalne daty premier gier to kwestia wielu lat” - napisano. Właściciel marek nie skomentował wieści.

metal_gear_solid_5
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain to ostatnia duża część serii

Ostatnia duża odsłona Metal Gear Solid ukazała się w 2015 roku. Po premierze produkcji, japoński wydawca zerwał współpracę z Hideo Kojimą - jednym z głównych autorów cyklu - a rozwój serii zawieszono. Kilka lat później ukazało się co prawda mniejsze i sieciowe Metal Gear Survive, ale pozycja nie odniosła sukcesu.

Wydawanie dużych odsłon Castlevanii zakończyły zaś dwie części Lords of Shadow. Marki jednak całkowicie nie porzucono - dla platformy Netflix przygotowano trzy sezony serialu anime opartego na grach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami