Codemasters zachowa niezależność - zapewnia EA

„W dającej się przewidzieć przyszłości”.

  • EA kupiło Codemasters, by zwiększyć udziały w gatunku gier wyścigowych
  • Firma pomoże brytyjskiemu zespołowi w dalszym rozwoju

Electronic Arts poinformowało o formalnym przejęciu Codemasters za ponad miliard dolarów. Przedstawiciel firmy obiecuje, że zespół odpowiedzialny za produkcje wyścigowe pokroju serii Dirt i Grid zachowa niezależność.

- W dającej się przewidzieć przyszłości potraktujemy studia Codemasters jako niezależną grupę, zapewniając im wsparcie niezbędne do dostarczania uwielbianych gier i odkrywania szans na dalszy rozwój - mówi Matt Bilby, jeden z wiceprezesów EA, w rozmowie z IGN.

- Jesteśmy podekscytowani tym, co może przynieść im przyszłość i choć pozostaną niezależni, wlejemy paliwo w formie potęgi naszej dystrybucji, zwiększające możliwości rozwoju - dodaje menedżer.

Bilby wyjaśnia, że Electronic Arts kupiło Codemasters, by rozszerzyć udziały w grach wyścigowych (chce wydawać przynajmniej jedną rocznie). Istotną dla firmy była też marka Formuły 1, ale nie chciał ujawnić, czy kolejne odsłony cyklu będą ukazywać się pod szyldem EA Sports.

Wiceprezes uspokaja także miłośników gatunku, obawiających się, że brytyjski zespół podzieli los zamkniętych studiów Black Box i Ghost Games. Koncern zamierza bazować na sukcesie ekipy, umożliwiając dostarczanie „niesamowitych produkcji” jeszcze większej liczbie graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Nowy gameplay z Gran Turismo 7

Deep Forest Raceway.

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami