Burning Crusade trafi do World of Warcraft Classic

Aktualizacja: Formalna zapowiedź i zwiastun.

  • World of Warcraft: Burning Crusade Classic ujawnione przedwcześnie
  • Oficjalna zapowiedź nastąpi podczas eventu BlizzConline

Aktualizacja (20.02): Na BlizzConie formalnie zapowiedziano rozszerzenie The Burning Crusade do World of Warcraft Classic. Deweloperzy z Blizzarda zaprezentowali również zwiastun projektu.

Dodatek zadebiutuje jeszcze w tym roku. Potwierdzono również, że klasyczna wersja popularnego MMO będzie funkcjonowała dwutorowo - pojawi się możliwość grania wyłącznie w podstawowe wydanie tytułu.

Oryginalna wiadomość (19.02): World of Warcraft Classic doczeka się rozszerzenia Burning Crusade. Informacja na ten temat została przypadkiem opublikowana na stronie gry zbyt wcześnie. Szybko została usunięta, ale wciąż można ją przeczytać między innymi w serwisie WoWhead.

Burning Crusade to pierwszy w historii dodatek do MMO studia Blizzard. Zadebiutował w 2007 roku. Wprowadzono w nim Outland - nową krainę z zupełnie innej planety. Wielu graczy właśnie tę wersję gry wspomina najlepiej.

wow_classic_z_burning_crusade
Illidan Stormrage znów krzyknie, że nie jesteśmy gotowi...

Dokładna data premiery dodatku do klasycznej wersji nie została ujawniona - być może twórcy podadzą ją jeszcze dziś w nocy, podczas transmisji BlizzConline.

Deweloperzy mają wprowadzać aktualizacje Burning Crusade regularnie, dopasowując je do tego, jak szybko będą radzić sobie z wyzwaniami użytkownicy. Co ważne, przejście do dodatku będzie opcjonalne. Jeśli ktoś będzie chciał pozostać w obecnej wersji WoW Classic, otrzyma taką możliwość.

Classic to osobna wersja World of Warcraft, wprowadzona w 2019 roku. Można ją pobrać i uruchomić w ramach tej samej subskrybcji, która jest wymagana do grania we współczesną wersję MMO.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami