Wiemy, co trafi do Valheim w 2021 roku

Szczegóły kolejnych aktualizacji.

  • Jeszcze w tym roku gra ma otrzymać sporo aktualizacji
  • Pojawią się nowe przepisy, więcej możliwości budowania, nowy biom i inne

Studio Iron Gate już na premierę Valheim w fazie wczesnego dostępu opublikowało ogólne plany na rozwój gry, jednak nazwy aktualizacji nie ujawniały szczegółów. Teraz jednak deweloperzy podzielili się dodatkowymi informacjami o dodatkach, które trafią do produkcji w 2021 roku.

Detale ujawnił w rozmowie z PC Gamer współzałożyciel Iron Gate, Henrik Törnqvist. Na początek zaznaczmy, że poniższe aktualizacje nie mają jeszcze ustalonych dat premier, bo deweloperzy są aktualnie skoncentrowani na eliminowaniu głównych błędów Valheim. Wszystkie jednak mają zadebiutować przed końcem roku, prawdopodobnie w przedstawionej poniżej kolejności.

Aktualizacja Hearth and Home (Serce i Dom) sprawi, że wikingowie będą mogli podjąć się w domu - i jego okolicach - większej liczby aktywności. Pojawią się między innymi dodatkowe możliwości budowania, a więc nowe części, a także więcej przepisów na bardziej skomplikowane dania.

valheim_aktualizacje_2
W planach między innymi ciekawsze morskie podróże

Update o nazwie Cult of the Wolf (Kult Wilka) jest najbardziej tajemniczy. Deweloper z Iron Gate zdradził tylko, że „skupi się na eksploracji i walce”, przy czym najpewniej spotkamy nowych mieszkańców wikińskiego świata.

Trzeci dodatek to Ships and the Sea (Statki i Morze) będzie okazją do spersonalizowania łodzi i sprawi, że morskie wyprawy będą bardziej angażujące - między innymi poprzez dodanie większej liczby wodnych stworzeń.

Ostatnią aktualizację zatytułowano Mistlands, przy czym nazwa odnosi się po prostu do nowego rodzaju biomu, czyli obszaru na mapie. Pojawią się dodatkowi przeciwnicy, przedmioty, boss i zasoby.

Törnqvist podkreśla, że obrany przez twórców cel nie będzie łatwy, bo studio Iron Gate składa się tylko z pięciu osób, jednak deweloperzy postarają się dodać wspomniane nowości do końca 2021 roku.

Przypominamy o naszym poradniku do Valheim, który pomoże zrozumieć podstawy i przetrwać w ogromnym świecie gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami