Valheim - schematy, receptury craftingowe: skąd brać

Nowe instrukcje.

Aby upewnić się, że w Valheim stale się rozwijasz, potrzebujesz nowych schematów, dzięki którym odblokujesz nowe możliwości czy zdobędziesz lepsze wyposażenie.

Metoda ujawniania receptur craftingowych w Valheim jest jednak dość nietypowa - aby poznać nowy schemat, musisz po prostu zdobyć wszystkie surowce potrzebne do wytworzenia danego przedmiotu.

Ważne jest przy tym, że nie musisz mieć ich w ekwipunku czy w skrzyni. Jeżeli kiedykolwiek podniosłeś np. krzemień, to jest on zaliczony do odkrytych przez ciebie surowców.

valheim_schematy_1

Przykładowo jeżeli przynajmniej raz chwyciłeś już drewno szlachetne, drewno rdzeniowe i skórę jelenia, to odblokujesz schemat na łuk kompozytowy, który do wytworzenia wymaga właśnie tych surowców.

O zdobyciu nowych receptur poinformują cię komunikaty wyświetlane po lewej stronie ekranu, które ukazują się właśnie po „odkryciu”, czyli podniesieniu ostatniego - lub jedynego - wymaganego przedmiotu.

Obiektem wymaganym do odblokowania schematu może być nie tylko surowiec, ale też konstrukcja, którą musisz sam wybudować, np. kuźnia czy odlewnia.

Oczywiście oznacza to, że nowe schematy zdobywasz nieco „w ciemno” - nie jesteś przecież w stanie domyślić się, czego potrzebujesz do skonstruowania przedmiotu, którego nie masz w spisie. Warto więc eksperymentować i w miarę możliwości wytwarzać wszystkie nowości z katalogu craftingowego.

Na koniec drobna podpowiedź: po odblokowaniu gwoździ z brązu, zdecydowanie warto je wytworzyć.

valheim_schematy_2

Dzięki nim odblokujesz mnóstwo ciekawych i przydatnych schematów, między innymi statki.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami