Valheim - kuźnia: tworzenie metalowych broni i narzędzi

Jak stworzyć i ulepszać.

Kuźnia to drugi - po stole warsztatowym - obiekt w Valheim, który wykorzystasz do tworzenia przedmiotów. Z tej strony dowiesz się, jak ją odblokować, wybudować i wykorzystać do tworzenia przedmiotów, a także jak zwiększyć jej poziom.

Na tej stronie:

Jak stworzyć kuźnię

By odblokować kuźnię musisz zdobyć miedź, jeden z pierwszych metali w grze. Przyda się też cyna, by odblokować dodatkowe funkcje obiektu i tworzyć lepszy sprzęt. O tym, jak zdobyć oba te metale, poczytasz na stronie miedź i cyna: gdzie znaleźć, jak wydobyć.

Gdy już przetopisz rudę miedzi na sztabki w Odlewni, wyposaż postać w młotek, otwórz okno budowy prawym przyciskiem myszy i z zakładki Tworzenie (1) wybierz Kuźnię (2).

073_valheim_kuznia_tworzenie_metalowych_broni_narzedzi

Ustaw ją w dowolnym miejscu, jednak pamiętaj, że musi być niedaleko stołu warsztatowego. Są tutaj także te same wymagania, co w przypadku wspomnianego stołu - kuźnia musi być zadaszona i najlepiej otoczona ścianami. Pamiętaj, by zostawić trochę miejsca dookoła niej na dodatkowe ulepszenia.

Wykuwanie przedmiotów - jak korzystać z kuźni

Gdy wejdziesz po raz pierwszy w interakcję z Kuźnią (3), na liście przedmiotów będzie tylko jedna pozycja - Brąz. Musisz wytworzyć ten przedmiot (sztabka brązu), by odblokować pozostałe przepisy. Przetop w Odlewni 2 sztabki Miedzi i 1 sztabkę Cyny, a następnie stwórz Brąz (4), wybierając pozycję i klikając na przycisk Twórz (5).

074_valheim_kuznia_tworzenie_metalowych_broni_narzedzi

Po tym odblokuje się kilkanaście nowych przedmiotów. By uzyskać dostęp do kolejnych, wykonaj także Brązowe gwoździe (6). Są one wymagane do tworzenia bardziej zaawansowanych budowli i większości okrętów w grze. Kolejne przedmioty wykonasz w ten sam sposób. Zbierz potrzebne składniki, wybierz pozycję z listy przedmiotów i kliknij w przycisk Twórz.

075_valheim_kuznia_tworzenie_metalowych_broni_narzedzi

Ulepszanie kuźni

Każda wybudowana przez ciebie Kuźnia startuje z 1 poziomem. Ten sprawdzić możesz wchodząc z nią w interakcję. Poziom wyrażony będzie za pomocą gwiazdki z cyfrą (7). Możesz go zwiększyć za pomocą obiektów z zakładki Tworzenie (8). Ich lista - wraz z kosztami budowy - prezentuje się następująco:

076_valheim_kuznia_tworzenie_metalowych_broni_narzedzi
  • Miechy - 5x drewno, 5x skóra jelenia i 4x łańcuch;
  • Kowadła - 5x drewno i 2x brąz;
  • Ściernica - 25x drewno i 1x osełka;
  • Kowadło - 20x żelaza i 5x drewna;
  • Chłodnica - 25x drewno szlachetne i 10x miedź;
  • Stojak na narzędzia - 15x żelazo i 10x drewno.

Wybudowanie każdego z nich w pobliżu kuźni podniesie jej poziom o 1. To z kolei pozwoli ci ulepszać przedmioty na wyższy level. Pamiętaj jednak, że możesz ustawić maksymalnie po jednym z każdego typu obiektu - kolejne nie wpłyną na kuźnię.

Następnie: Valheim - oswajanie i hodowanie zwierząt: dziki, wilki i loxy

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - piec na węgiel drzewny: tworzenie węgla

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami