Valheim - czarny las: gdzie jest, jak dojść

Jak dotrzeć do Czarnego Lasu.

Tereny w Valheim podzielone są na biomy - charakterystyczne części, na których znajdują się konkretne rośliny, potwory czy przedmioty. Jednym z pierwszych - nie licząc startowych Łąk - jest Czarny Las. Jak do niego trafić i co tam można znaleźć? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Do Czarnego Lasu wejdziesz bezpośrednio z lokacji startowej, oznaczonej jako Łąki. Aktualną pozycję sprawdzisz spoglądając w prawy górny róg - na mini-mapie (1) widnieje stosowny napis.

085_valheim_czarny_las_gdzie_jest_jak_wejsc

By zlokalizować wejście do Czarnego Lasu, odkrywaj po prostu pobliskie tereny, aż natrafisz na linię ciemniejszych drzew (2). Łatwo wypatrzeć je nawet z dużej odległości. Jeśli z kolei wejdziesz do środka, ekran delikatnie ściemnieje.

Wizyta w Czarnym Lesie jest obowiązkowa, gdyż tylko tutaj znajdziesz sosny, z których pozyskasz drewno rdzeniowe. Tutaj także znajdziesz złoża miedźi i cyny, dwóch pierwszy rud metali, dzięki którym stworzysz kuźnię.

Musisz jednak odpowiednio się przygotować. Wewnątrz Czarnego Lasu natrafisz na duże grupy Mrocznych Karłów, szkielety czy potężne trolle. Zanim się tutaj zapuścisz, stwórz łuk i przygotuj spory zapas strzał. Broń dystansowa świetnie sprawdzi się w walce ze wspomnianym trollem.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - miedź i cyna: gdzie znaleźć, jak wydobyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami