FPS Boost na Xbox Series X/S nawet czterokrotnie zwiększy płynność starszych gier

Nowa opcja.

  • FPS Boost podniesie liczbę klatek na sekundę w starszych grach
  • Z opcji korzysta na razie kilka tytułów, w tym Far Cry 4 i Watch Dogs 2
  • Tryb jest już dostępny

Microsoft zaprezentował FPS Boost - przeznaczony dla gier ze wstecznej kompatybilności system, który znacząco poprawi działanie gier na Xbox Series X/S.

Mechanika to zestaw metod, które w wybranych produkcjach zwiększą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę dwukrotnie, a w niektórych przypadkach nawet czterokrotnie. Koncern z Redmond implementuje rozwiązanie wraz z twórcami danych tytułów, by mimo wyższej płynności funkcjonowały zgodnie z pierwotną wizją.

Gracze mogą sprawdzić FPS Boost, choć tylko w kilku tytułach - Far Cry 4, New Super Lucky's Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 i Watch Dogs 2. Microsoft skupił się na wymienionych grach, ponieważ są popularne wśród fanów i dobrze przedstawiają, jak system poprawia działanie pozycji.

fps_boost_screen
Wkrótce Xbox Series X/S otrzyma nowe opcje w menu

Przykładowo rozwiązanie pozwala uruchomić New Super Lucky's Tale nawet w 120 FPS, a UFC 4 w 60 FPS (szczególny wzrost zaobserwowano na Xbox Series S). Microsoft zapewnia, że wkrótce pojawi się więcej produkcji obsługujących tryb, choć nie wszystkie wykorzystają opcję.

To jednak nie wszystko: wiosną do menu nowych konsol koncernu zostaną dodane funkcje, umożliwiające włączenie lub wyłączenie FPS Boost i automatycznego HDR, by móc grać w oryginalne wersje tytułów.

System przetestowali już nasi koledzy z redakcji Digital Foundry. Podkreślają, że mechanika faktycznie podwaja płynność wspomnianych pozycji, a w przypadku New Super Lucky's Tale wzrost jest poczwórny - na Xbox One X działała w 60 FPS, zaś na Xbox One S w 30 FPS, natomiast na Xbox Series X i S funkcjonuje w 120 FPS.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami