Xbox Series S może w przyszłości sprawiać problemy - twierdzi twórca Metro: Exodus

Kłopotem jest układ graficzny.

  • Twórca Metro Exodus obawia się, że wydajność Xbox Series S będzie w przyszłości problemem
  • Zmartwieniem jest układ graficzny

Przedstawiciel studia 4A Games, które odpowiada za serię gier Metro, twierdzi, że Xbox Series S - tańsza i słabsza z nowych konsol Microsoftu - może w przyszłości sprawić deweloperom problemy.

- RAM nie jest na razie dla nas kłopotem, ale wydajność karty graficznej wskazuje na trudności w przypadku przyszłych tytułów - w wywiadzie dla serwisu Wccftech mówi Oleksandr Shyshkovtsov, dyrektor techniczny zespołu, odpowiadając na pytanie o krytykowaną ilość pamięci urządzenia.

- Nasz obecny silnik zaprojektowany jest z myślą o wysokich rozdzielczościach natywnych i wysokiej płynności (…) Zmniejszenie którejkolwiek z wartości wymagałoby jeszcze większej mocy obliczeniowej, co skutkowałoby spadkami wydajności. Na razie mamy odpowiednie rozwiązanie, ale nie jestem nim usatysfakcjonowany - dodaje deweloper.

Wiele tytułów na Xbox Series S działa podobnie, jak na Xbox Series X i PS5, ale w niższych rozdzielczościach. Przykładem jest ulepszona wersja Metro Exodus, która na mocniejszych konsolach zadziała w 4K, ale na słabszym urządzeniu w 1080p.

O obawach względem tańszego modelu część deweloperów mówiło już po prezentacji. Programista z id Software przekonywał nawet, że sprzęt będzie hamował rozwój platform nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami