Valheim - piec na węgiel drzewny: tworzenie węgla

Najszybszy sposób zdobywania węgla.

Węgiel jest jednym z najpotrzebniejszych surowców w Valheim. Wykorzystasz go do budowy, tworzenia przedmiotów czy nowych obiektów. Najszybszym sposobem zdobywania go jest przepalanie drewna w Piecu na węgiel drzewny. W tym rozdziale dowiesz się jak go odblokować, wybudować i z niego korzystać.

Na tej stronie:

Piec na węgiel drzewny - jak odblokować i wybudować

By odblokować Piec na węgiel drzewny musisz zebrać rdzeń surtlinga. Jest to przedmiot, który znajdziesz wewnątrz Sarkofagów (1) w Czarnym Lesie. W dalszej części gry możesz zdobyć go także z potworów o nazwie Surtling - jednak wtedy najpewniej nie będzie ci już potrzebny.

064_valheim_piec_na_drewno_tworzenie_wegla

Gdy po raz pierwszy zbierzesz rdzeń surtlinga, odblokujesz schemat budowy Pieca na węgiel drzewny. By go wybudować, wyposaż postać w młotek, otwórz menu budowania za pomocą prawego przycisku myszy i kliknij na Piec na węgiel drzewny (2) w zakładce Tworzenie. Wskaż teraz miejsce, w którym ma stać i potwierdź budowę. Pamiętaj, że nie możesz ustawić go na drewnianej powierzchni.

Jak przepalać drewno na węgiel

Jedyną funkcją tego obiektu jest przepalanie drewna na węgiel. By to zrobić, umieść w ekwipunku dowolne drewno - choć staraj się nie korzystać z odmiany szlachetnej i rdzeniowej, gdyż są to znacznie cenniejsze materiały. Następnie zbliż się do pieca od przodu, popatrz na dziurę u jego podstawy i umieść drewno (3) w środku wciskając klawisz E.

065_valheim_piec_na_drewno_tworzenie_wegla

Możesz umieścić w piecu maksymalnie 25 sztuk drewna. Po kilkunastu sekundach ze środka wypadnie pierwszy kawałek węgla. Piec przepalał będzie kolejne deski, aż braknie mu ”paliwa” w postaci drewna. Jako że węgiel jest bardzo potrzebny, staraj się regularnie załadowywać go do pełna.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - Odlewnia: przetapianie rudy, sztabki metali

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami