Valheim nie przestaje zadziwiać - sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy w dwa tygodnie

Kolejne sukcesy.

  • Valheim kupiło już 2 mln graczy
  • Tytuł zarobił niemal 30 mln dolarów

Deweloperzy Valheim pochwalili się na Twitterze, że sprzedano już ponad 2 miliony egzemplarzy gry - poziom ten osiągnięto zaledwie 13 dni po premierze na Steamie.

Poinformowano też, że w jednym momencie o przetrwanie walczyło 360 tysięcy użytkowników zalogowanych jednocześnie. Pod tym względem nie pobito rekordu PUBG, w które jednocześnie grało 3,2 mln odbiorców.

Można założyć, że twórcy - oraz wydawca, firma Coffee Stain - zarobili już około 28 mln dolarów. Valheim wyceniono na 72 zł.

„Pobiliśmy rekord największej populacji Wikingów w historii ludzkości. Dla porównania, poprzedni szczytowy punkt osiągnięto w 1300 roku, kiedy Wikingów było około 500 tysięcy” - napisali żartobliwie deweloperzy.

Niedługo twórcy ujawnią plany związane z dalszym rozwojem gry. Wiadomo już, że w kolejnych aktualizacjach wprowadzane będą między innymi nową broń i walki z bossami.

Jeśli też kupiliście już grę studia Iron Gate, możecie skorzystać z naszego poradnika do Valheim. Znajdziecie w nim kluczowe wskazówki i odpowiedzi na pytania związane z rozgrywką.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami