Valheim - miedź i cyna: gdzie znaleźć, jak wydobyć

Zdobycie pierwszych metali w grze.

Na początku rozgrywki w Valheim korzystał będziesz wyłącznie z drewnianych, kamiennych i krzemiennych narzędzi, wytwarzanych przy stole warsztatowym. By móc rozpocząć tworzenie sprzętu z metalu, potrzebujesz odpowiednich materiałów - rud miedzi i cyny. Z tej strony dowiesz się, gdzie je znaleźć i w jaki sposób je wydobyć.

Miedź i cyna to dwie pierwsze rudy metali w grze. By je znaleźć, udaj się do Czarnego lasu. Jeśli jeszcze go nie odkryłeś, biegnij w dowolną stronę - po chwili teren powinien zrobić się ciemniejszy, a przy mini-mapie wyświetli się informacja, że wkroczyłeś do Czarnego lasu (1).

066_valheim_miedz_cyna_gdzie_znalezc_jak_wydobyc

Teraz trudniejsze zadanie - musisz znaleźć rudy tych metali. Z cyną sprawa jest prostsza - podążaj wzdłuż linii brzegu, a prędzej czy później znajdziesz złoże cyny (2). Wydobądź ją za pomocą kilofa. Z każdego tego typu złoża zbierzesz 4 sztuki surowca.

067_valheim_miedz_cyna_gdzie_znalezc_jak_wydobyc

Ruda miedzi jest trudniejsza do wypatrzenia, gdyż przypomina porośniętą mchem skałę. By ją znaleźć, biegaj po prostu po lesie i przyglądaj się podłożu. Jeśli trafisz na złoże, na ekranie wyświetli się stosowna nazwa - Złoże miedzi (3). Rozbij je za pomocą kilofa, jak w przypadku normalnej skały. Z każdego rozłupanego fragmentu zdobędziesz 1 sztukę rudy miedzi i do kilku kamieni.

068_valheim_miedz_cyna_gdzie_znalezc_jak_wydobyc

By móc wykorzystać obie rudy i stworzyć dzięki nim wiele nowych przedmiotów, musisz je wpierw przetworzyć. Proces ten szczegółowo opisujemy w rozdziale odlewnia: przetapianie rudy, sztabki metali. Pamiętaj, by przy każdorazowym wypadzie po rudę opróżnić ekwipunek - każda sztuka waży aż 20 jednostek, szybko więc przeciążysz postać.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - węgiel: skąd wziąć, jak wydobyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami