Valheim - dlaczego budynek się wali

Kolory bezpieczeństwa w budowaniu.

Masz problem z budowaniem w Valheim? Na tej stronie podpowiemy ci, jak upewnić się, że konstruowane przez ciebie struktury nie runą.

Jeżeli pewna część odpada z budynku, oznacza to, że nie ma dostatecznego wsparcia. Zanim położysz ją znowu, musisz więc zadbać o połączenie jej z większą liczbą ustabilizowanych już części lub po prostu z ziemią.

W Valheim liczy się to, którą w łańcuchu połączeń jest dana część budowli. Im dalej w łańcuchu znajduje się od ziemi lub innej stabilnej struktury (np. skały), tym większa niestabilność. Szósta część w łańcuchu odpada od budowli, jeżeli nie ma żadnego innego punktu zaczepienia.

Przykładem zabezpieczenia części budowli od odpadnięcia jest podłożenie wspornika (1) pod platformę zawieszoną nad ziemią:

valheim_budynek_wali_sie_1

Biorąc pod uwagę wcześniejszą informację o łańcuchach, budując wspornik, warto użyć np. dwóch dłuższych belek niż sześciu krótszych. W pierwszym przypadku górna belka będzie dopiero drugą od ziemi, a w drugim przykładzie szóstą, więc nie będzie się trzymać.

Warto też nauczyć się odczytywać kolory bezpieczeństwa budowli (2), które zobaczysz, kiedy wskażesz kursorem daną część budynku, mając w ręku młot.

valheim_budynek_wali_sie_2

Poniżej lista kolorów i ich oznaczenia:

  • Niebieski - najbezpieczniejsza możliwe struktura, połączona bezpośrednio z obiektem, który zapewnia jej stabilność (np. z ziemią lub skałą)
  • Zielony - wysoka stabilność
  • Żółty - dobra stabilność
  • Pomarańczowy - średnia stabilność
  • Czerwony - niska stabilność

Jak widzisz, poziomów jest pięć, bo jak już wspomnieliśmy, szósta część w łańcuchu - ta, którą dołączysz do czerwonego kawałka - odpadnie.

Więcej porad:

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami