Valheim - stół warsztatowy: jak zbudować, używać

Gdzie ustawić stół do tworzenia przedmiotów i budowy.

W Valheim stworzysz rozmaite przedmioty, lecz tylko niewielką część z nich w oknie standardowego wytwarzania ekwipunku. Do wytworzenia reszty potrzebny będzie, między innymi, stół warsztatowy. W tym rozdziale wyjaśniamy jak go zbudować, jak z niego korzystać i jakie są jego ograniczenia.

Na tej stronie:

Jak stworzyć stół warsztatowy

By stworzyć stół warsztatowy potrzebujesz dwóch surowców. Jednym z nich jest drewno. Możesz je zebrać niszcząc sadzonki buków (1) bądź zbierając gałęzie (2) - za co otrzymasz od 1 do 3 sztuk tego surowca. Gdy uda ci się już stworzyć topór, będziesz mógł wycinać drzewa, by znacząco przyspieszyć pozyskiwanie drewna.

042_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

Drugim wymaganym surowcem jest kamień. Przez pierwsze godziny rozgrywki będziesz mógł jedynie zebrać (3) ten surowiec z ziemi, otrzymując jedną sztukę. Potem, gdy zdobędziesz kilof, będziesz w stanie rozbijać skały i zdobywać wielokrotnie więcej.

043_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

Ostatni warunek do spełnienia to wytworzenie młotka do budowy. Gdy go zdobędziesz, umieść narzędzie na pasku skrótów 1-8 (4) i wciśnij odpowiednią cyfrę, by młotek znalazł się w ręce postaci. Wciśnij prawy przycisk myszy, przejdź do zakładki Tworzenie (5) i kliknij na Stół warsztatowy (6).

044_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

Umieść stół w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Zwróć uwagę na widoczne dookoła twojej postaci pole (7). Określa ono zasięg działania stołu - będziesz mógł korzystać z niego wyłącznie w tym obrębie. Na szczęście możesz stworzyć wiele stołów, by je zwiększyć.

045_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

Tworzenie przedmiotów - jak korzystać ze stołu

Gdy już uda ci się ustawić stół, musisz odpowiednio go przygotować, by móc z niego korzystać. Każdy stół warsztatowy (8) musi mieć nad sobą dach. Nie ma znaczenia jak wielki i jak wysoko nad ziemią - chodzi o to, by obrys stołu nie wystawał po za zadaszenie. Najprościej jest ustawić ściany (9) dookoła stołu, a następnie rozciągnąć od nich dach (10).

046_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

By je stworzyć, wybierz ponowie młotek, kliknij prawy przycisk myszy i przejdź do zakładki Budowanie (11). Znajdziesz tam wiele ścian (12) i dachów (13) do wyboru. Ściany nie są co prawda zawsze wymagane, jednak często wyświetla się komunikat odnośnie nich.

047_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

Jeśli nie chcesz tworzyć nowej konstrukcji, możesz ustawić stół warsztatowy w ruinach dowolnego budynku, który znajdziesz na mapie - a często także pod dużym drzewem. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wybudować go wewnątrz kryjówki.

By korzystać ze stołu, zbliż się do niego i wejdź w interakcję za pomocą klawisza E. Na ekranie wyświetli się lista przedmiotów do stworzenia (14), a także zakładka za sprawą której ulepszysz (15) posiadany już ekwipunek. Tutaj także naprawisz zużyte narzędzia (16).

048_valheim_stol_warsztatowy_jak_zbudowac_uzywac

Pamiętaj, by zostawić sobie trochę miejsca w pobliżu stołu warsztatowego. Wraz z przebiegiem rozgrywki odblokujesz kilka dodatkowych obiektów, które służą do ulepszania stołu - i muszą stać bezpośrednio przy nim, by wszystko działało.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami