Valheim pobił GTA 5 w liczbie jednoczesnych graczy na Steamie

Viralowy hit PC.

  • Valheim nie przestaje się rozwijać
  • Jednocześnie bawiło się w nim więcej osób niż w GTA 5
  • Popularność gry nie idzie w parze z oglądalnością na Twitchu

W szczytowym momencie popularności, w Valheim zagrało jednocześnie ponad 367 tys. osób. To wynik lepszy niż dotychczasowy rekord GTA 5, który wynosi ok. 364 tys.

Szczegółowe dane dla Valheim i GTA 5 przedstawia serwis SteamDB, analizujący platformę Valve. Z przedstawionych wykresów dowiadujemy się jeszcze, że średni łączny czas spędzony w produkcji Iron Gate wynosi nieco ponad 19 godzin.

valheim_gta_5_2
Nie ma wątpliwości. To prawdziwy viralowy hit

Wikińskiej produkcji wciąż daleko do gigantów pokroju PUBG, którego rekord wynosi oszałamiające 3,2 mln graczy jednocześnie. Warto jednak zaznaczyć, że sieciowa strzelanka potrzebowała trzech miesięcy od premiery, by osiągnąć wynik 350 tys. równocześnie bawiących się fanów. Valheim zadebiutował 2 lutego.

Co ciekawe, wygląda na to, że za świetne rezultaty Valheim nie odpowiadają streamerzy na Twitchu - jak zazwyczaj dzieje się w podobnych przypadkach. Wykres na SteamDB pokazuje, że streamy z survivalowej produkcji nie zyskują na popularności od premiery. Fani wolą więc sami grać w Valheim, niż go oglądać.

W momencie pisania wiadomości, Valheim jest na czwartym miejscu pod względem popularności na Steam. Na podium widzimy CS:GO, Dota 2 i PUBG.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami