Pierwsze spojrzenie na usługę xCloud uruchomioną w przeglądarce

Granie w chmurze przez Google Chrome.

  • Pracownicy Microsoftu testują xCloud w przeglądarce
  • Są pierwsze zdjęcia usługi

Microsoft przygotowuje się do uruchomienia xCloud w przeglądarkach internetowych. Pierwsze zdjęcia takiej wersji usługi streamingowej pojawiły się w sieci.

Zrzuty ekranu z aplikacji działającej w Google Chrome opublikował serwis The Verge. To wersja testowana aktualnie przez pracowników Microsoftu. Poniżej obrazki:

xcloud_1
Źródło: The Verge
xcloud_2
Źródło: The Verge
xcloud_3
Źródło: The Verge

Ekran główny xCloud przedstawia między innymi niedawno dodane produkcje oraz te, które wkrótce opuszczą usługę. Jest też sekcja ze wszystkimi dostępnymi tytułami czy możliwość ponownego włączenia niedawno uruchamianych gier.

xCloud jest już dostępny na urządzeniach z systemem Android - w ramach Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft już wcześniej zapowiadał stworzenie wersji przeglądarkowej, która jest między innymi odpowiedzią na zablokowanie przez Apple usługi streamingowej na urządzeniach działających na iOS.

Gracze na PC będą mogli uruchomić xCloud nie tylko przez Google Chrome i Microsoft Edge, ale też bezpośrednio z aplikacji Xbox. Faza publicznych testów rozpocznie się „wkrótce”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami