GeForce RTX 30 trudno kupić, więc Nvidia wróci do starszych kart graficznych

By sprostać zapotrzebowaniu.

  • Nvidia planuje nowe dostawy RTX 2060 oraz GTX 1050 Ti
  • Dla graczy ma to być alternatywa dla serii RTX 30, którą trudno dostać

Ze względu na deficyt kart graficznych z serii GeForce RTX 30, Nvidia ma zamiar dostarczyć na rynek nowe zapasy starszych modeli, RTX 2060 oraz GTX 1050 Ti. Taka strategia ma pomóc w częściowym pokryciu wysokiego popytu na GPU.

Problemy za zdobyciem najnowszych kart producenta są między innymi spowodowane masowym wykupowaniem podzespołów przez tzw. „górników kryptowalut”, czyli osób, które potrzebują potężnego sprzętu do zdobywania wirtualnej waluty. Ponadto fabryki nie nadążają z produkcją części do GPU. RTX 2060 i GTX 1050 Ti mają jednak obejść te problemy.

nvidia_rtx_30_2
RTX 2060 wciąż radzi sobie świetnie w nowych grach

Jak zauważa PC World, wspomniane karty nie wymagają komponentów, które podejrzewane są o hamowanie produkcji RTX 30. Dodatkowo brakuje im dedykowanej pamięci graficznej, której potrzebują koparki kryptowalut, więc nowe dostawy nie zostaną natychmiast rozchwycone przez „górników”.

W oświadczeniu przesłanym dziennikarzom wspomnianego serwisu, Nvidia zaznacza: „Życie GeForce RTX 2060 i GTX 1050 Ti jeszcze się nie skończyło, więc »ożywienie« to nieco nieodpowiednie słowo. To bardziej jak odpływ i przypływ. Stawiamy po prostu czoła popytowi, który jest ekstremalnie wysoki”.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami