Valheim - topór: zbieranie drewna, ścinanie drzew

Jak stworzyć siekierę, rąbanie drzewa.

Topór to najbardziej podstawowe narzędzie w grze Valheim. Z jego pomocą zetniesz drzewa, by pozyskać cenne drewno, sprawdzi się też w formie broni. W tym rozdziale wyjaśniamy jak stworzyć pierwszą siekierę, do czego służy i czym różnią się poszczególne modele.

Na tej stronie:

Jak stworzyć siekierę

Tak jak innych narzędzi, topora nie da się zdobyć, musisz go stworzyć. Do tego celu potrzebujesz dwóch surowców - drewna i kamienia. Pierwsze zdobędziesz rozbijając sadzonki buków (1), dzięki czemu zbierzesz 2-3 sztuki tego surowca. Możesz także podnosić gałęzie (2), co pozwoli pozyskać dodatkową sztukę.

018_valheim_topor_zbieranie_drewna_scinanie_drzew_siekiera

W przypadku kamieni na początku gry możesz je zebrać (3) z ziemi. W ten sposób otrzymasz 1 sztukę. Po kilku godzinach gry i zdobyciu kilofa, będziesz w stanie rozbijać skały i w ten sposób pozyskiwać ich większe ilości.

019_valheim_topor_zbieranie_drewna_scinanie_drzew_siekiera

Do wytworzenia kamiennej siekiery potrzebujesz 6 sztuk drewna i 4 sztuk kamienia. Gdy je zbierzesz, wciśnij klawisz Tab, na liście przedmiotów znajdź kamienny topór (4) i kliknij w przycisk Twórz (5). Po krótkiej chwili siekiera trafi do twojego ekwipunku.

020_valheim_topor_zbieranie_drewna_scinanie_drzew_siekiera

Jak ścinać drzewa

Możesz teraz rozpocząć wycinkę drzew. W pierwszej kolejności umieść stworzony topór na pasku skrótów 1-8 (6). Następnie wciśnij cyfrę na klawiaturze odpowiadającą miejscu, w którym umieszczony został topór.

021_valheim_topor_zbieranie_drewna_scinanie_drzew_siekiera

Dzięki temu postać weźmie przedmiot do ręki. Teraz zbliż się do drzewa (7) bądź krzewu i po prostu atakuj, klikając lewym przyciskiem myszy. Po kilku uderzeniach drzewo zostanie ścięte i padnie na ziemie.

022_valheim_topor_zbieranie_drewna_scinanie_drzew_siekiera

Teraz musisz rozbić kłodę (8) która powstała po wycince. Uderz w nią kilka razy, by rozpadła się na dwa kawałki, a potem rozbij także i je. Finalnie kłody rozpadną się na drewno (9). Z każdego ściętego drzewa możesz pozyskać 20 sztuk drewna - plus kilka za wycięcie pnia, który po nim został.

023_valheim_topor_zbieranie_drewna_scinanie_drzew_siekiera

Pamiętaj, że podstawowy, kamienny topór wystarczy do wycinki pierwszych napotkanych w grze drzew - jak buki. Jeśli zechcesz wyrąbać twardsze sztuki - jak dąb - na ekranie wyświetli się komunikat „za twarde”. Oznaczać to będzie, że potrzebujesz lepszej siekiery - w tym wypadku takiej zrobionej z żelaza.

Zobacz: Valheim - narzędzia: jak tworzyć

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami