Valheim - pierwszy boss, Eikthyr, jak przywołać, pokonać

Walka z pierwszym bossem, jak ją odblokować.

W Valheim przyjdzie ci walczyć z kilkoma bossami. Pierwszym z nich jest Eikhtyr, z którym zmierzysz się już po kilku godzinach gry. Jest to kluczowe, gdyż dzięki temu odblokujesz bardzo ważne narzędzie (kilof), co umożliwi dalszy rozwój. Na tej stronie przedstawiamy jak przywołać olbrzymiego jelenia, a także jak odpowiednio się do tego przygotować, by go pokonać.

Na tej stronie:

Jak przygotować się do walki

Zanim podejmiesz się tego wyzwania, musisz odpowiednio się przygotować. Eikhtyr to pierwsze duże wyzwanie w grze - bez odpowiedniego ekwipunku nie masz co rozpoczynać tej walki. Przyda się tutaj przede wszystkim łuk (1) oraz około 60 strzał (2). Dzięki temu utrzymasz wroga na dystans, minimalizując szansę na bezpośrednie starcie.

030_valheim_pierwszy_boss_eikhtyr_jak_przywolac_pokonac

Do stworzenia luku potrzebujesz 10 sztuk drewna i 8 skrawków skóry - to drugie zdobędziesz zabijając dziki. 20 strzał stworzysz wykorzystując 8 sztuk drewna. Jeśli posiadasz dodatkowe skrawki skór, stwórz także szmaciane spodnie (3). Zapewnią one dodatkowy pancerz - pamiętaj, by je założyć na postać, klikając na nich prawym przyciskiem myszy. Wszystkie przedmioty wytworzysz przy stole warsztatowym.

Ostatnią rzeczą, o którą musisz zadbać, jest jedzenie. Przed samym starciem zjedz 3 rzeczy, by odnowić zdrowie i kondycję. Najlepiej sprawdzą się tutaj dwa rodzaje mięsa i owoc/grzyb - dzięki temu otrzymasz możliwie dużą premię. Jeśli masz taką możliwość, prześpij noc przed pojedynkiem.

Jak przywołać bossa

Gdy przygotowania już za tobą, przyszedł czas na przywołanie Eikhtyra. Najpierw musisz zebrać 2 sztuki Trofeum jelenia . Przedmioty te wypadają czasami z zabitych jeleni (4) - mniej więcej raz na pięć upolowanych zwierząt.

031_valheim_pierwszy_boss_eikhtyr_jak_przywolac_pokonac

Z trofeami udaj się ołtarza Eikhtyra. Jeśli jeszcze nie udało ci się go znaleźć, wróć do miejsca startowego (5) i wejdź w interakcję z tablicą runiczną (6). Dzięki temu na mapie pojawi się lokalizacja ołtarza bossa (7). By podejrzeć mapę wciśnij klawisz M.

032_valheim_pierwszy_boss_eikhtyr_jak_przywolac_pokonac

Popatrz się na ołtarz (8) i wciśnij cyfrę na pasku skrótów (9) która odpowiada gnieździe, w którym umieszczone masz 2 sztuki Trofeum jelenia. Gdy to zrobisz, rozpocznie się przywoływanie bossa - szybko oddal się od ołtarza.

033_valheim_pierwszy_boss_eikhtyr_jak_przywolac_pokonac

Eikhtyr - jak pokonać

Po kilkunastu sekundach od interakcji z ołtarzem pojawi się boss, Eikthar (10). Na ekranie będzie też cały czas widoczny jego pasek zdrowia. Kilka porad, które ułatwią ci walkę z nim:

034_valheim_pierwszy_boss_eikhtyr_jak_przywolac_pokonac
  • Trzymaj wroga na dystans. Jeśli nie czujesz się pewnie w walce wręcz i blokowaniu ciosów, wykorzystaj łuk i spory zapas strzał, by wyeliminować bestię z bezpiecznej odległości.
  • Unikaj ataków przeciwnika. Wróg dysponuje trzema uderzeniami - zwykłym atakiem za pomocą poroży, eksplozją energii (na chwilę przed ciosem bestia podniesie kopyta do góry) i dystansowym atakiem za pomocą błyskawic. Wszystkich tych ciosów unikniesz jeśli będziesz cały czas w ruchu, najlepiej okrężnym, dookoła bossa.
  • Walcz na otwartym terenie. Ataki wroga mają spory obszar działania, więc chowanie się za osłonami nic nie da - a może nawet zaszkodzić, gdy, na przykład, zablokujesz się na kamieniu. Znajdź dużą polanę i tam przeprowadź walkę.
  • Korzystaj z ognistych strzał. Możesz je bez problemu stworzyć przy stole warsztatowym (potrzeba tutaj drewno, żywicę i pióra - dwa pierwsze zdobędziesz wycinając drzewa, ostatnie zabijając ptaki). Ogniste strzały podpalają cel i zadają dodatkowe obrażenia rozłożone w czasie - co jest bardzo skuteczne w trakcie walk z bossami.

Korzyści po walce

Za pokonanie Eikthyra otrzymasz dwa kluczowe przedmioty. Pierwszym jest jego trofeum. Możesz umieścić je na tablicy (11) w miejscu startowym. Dzięki temu odblokujesz specjalną umiejętność (12). Aktywujesz ją przy pomocy klawisza F. Podczas trwania zdolności, sprint i skoki zużywać będą o 60% mniej kondycji.

035_valheim_pierwszy_boss_eikhtyr_jak_przywolac_pokonac

Drugim przedmiotem jest Twarde poroże. Wykorzystasz je do stworzenia pierwszego w grze kilofa. Dzięki temu będziesz mógł rozbijać skały by zbierać kamienie i wydobywać metale z rud.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - jedzenie: jak jeść, rodzaje żywności

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami