Valheim - kilof: wydobywanie rudy, kopanie dziur

Jak odblokować i stworzyć kilof z poroża, do czego służy.

Kilof to jedno z narzędzi w grze Valheim, które musisz wpierw odblokować - nie będziesz miał do niego dostępu od początku gry. W tym rozdziale wyjaśniamy jak uzyskać do niego dostęp i go wytworzyć , jak wydobywać rudę ze złóż i do czego można go wykorzystać.

Na tej stronie:

Jak odblokować i stworzyć kilof

By odblokować kilof musisz wpierw pokonać pierwszego bossa w grze, Eikhtyra. Z jego ciała zbierzesz Twarde poroże (1), składnik wymagany do stworzenia tego przedmiotu. Drugim jest drewno (2) - a dokładniej 10 sztuk.

036_valheim_kilof_z_poroza_wydobywanie_rudy_kopanie_dziur

Gdy zbierzesz wymagane materiały, wejdź w interakcję ze stołem warsztatowym (3) i z listy pozycji wybierz Kilof z poroża (4). Teraz kliknij na przycisk Twórz (5), by po kilku sekundach kilof trafił do twojego ekwipunku. Zanim zamkniesz to okno, przeciągnij go (przytrzymując lewy przycisk myszy) do jednego z gniazd na pasku skrótów (6).

Jak wydobywać rudę, kopać dziury

Wybierz kilof na pasku skrótów. Teraz możesz rozpocząć pracę z tym narzędziem. Kilof służy do rozbijania skał (7). Dzięki temu oczyścisz teren z przeszkód, a także zdobędziesz kilka sztuk kamieni. Z pomocą tego narzędzia wydobędziesz także rudę ze złóż, które znajdziesz w dalszej części gry.

037_valheim_kilof_z_poroza_wydobywanie_rudy_kopanie_dziur

Kilof wykorzystasz także do kopania dziur (8). W Valheim nie można co prawda drążyć tuneli i budować podziemnych schronów, lecz czasami może się to przydać - by, na przykład, wyrównać teren bądź stworzyć fosę-pułapkę.

Postaraj się jak najszybciej ulepszyć kilof. Dzięki temu zyska on znacząco na wytrzymałości - pierwsze ulepszenie podwoi, a drugie potroi bazową wartość, co umożliwi dłuższą pracę z narzędziem, zanim konieczna będzie naprawa.

Zobacz: Valheim - narzędzia: jak tworzyć

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami