Sprytne oszustwo na Steamie. Deweloper odkrył, jak uzyskać "Bardzo pozytywne oceny" gry

Twórca może wprowadzać klientów w błąd.

  • Niezależny twórca zmienił swoją nazwę na Steamie na „Bardzo pozytywne”
  • Deweloper chciał zapewne wprowadzić w błąd klientów, sugerując, że jego gra zbiera dobre opinie

Emoji Evolution to wydana w grudniu ubiegłego roku na Steamie prosta gra logiczna, w której trzeba łączyć ze sobą różne elementy. Uwagę internautów i dziennikarzy zwróciły jednak działania twórcy projektu, mogące wprowadzać klientów w błąd.

Zauważono, że autor, a zarazem wydawca tytułu zmienił swoją nazwę na „Very positive”, co można przetłumaczyć jako „Bardzo pozytywne”. Deweloper chciał zapewne zasugerować potencjalnemu nabywcy, że produkcja zyskuje „bardzo dobre” oceny.

Niecodzienna nazwa może wprowadzić w błąd klientów, ponieważ wyświetlana jest na Steamie w takim samym kolorze i czcionce, jak faktyczna informacja o dobrych recenzjach gier. Problem poruszył dziennikarz Patrick Klepek z magazynu Vice.

Co niemniej ważne, wszystkie opinie o Emoji Evolution na platformie Valve są „w większości pozytywne”, ale wystawione niedawno oceny są już „mieszane”. Nie można więc wykluczyć, że osoby, chcące kupić tytuł, pomylą nazwę dewelopera z rzeczywistym wynikiem.

Właściciel Steama nie skomentował działań niezależnego twórcy. Nadmienić należy, że sama gra obecnie kosztuje 9 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami