Założyciel Respawn Entertainment pracuje nad serią Battlefield

Wraz z kierowanym studiem DICE LA.

  • Pracownik DICE LA ujawnił, że zespół pracuje nad nowym Battlefieldem
  • Szefem studia jest Vince Zampella, obecny dyrektor generalny Respawn Entertainment

Kierowane przez Vince'a Zampellę - współzałożyciela i dyrektora generalnego Respawn Entertainment - studio DICE LA pracuje nad grą z serią Battlefield.

Informację przekazał Justin Wiebe, który we wspomnianym zespole pełni funkcję starszego projektanta. W serii wpisów na Twitterze prosił internautów, by zgadli, jaką pozycję aktualnie przygotowuje.

„Poprawnie! Chodzi o Battlefielda” - napisał ostatecznie deweloper, wcześniej publikując wiadomości, w których przedstawiał marki, nad którymi nie pracuje.

Szczegóły na temat projektu nie są znane. Nie jest więc jasne, czy jest odsłoną cyklu, która ukaże się jesienią bieżącego roku, czy też osobną produkcją. Nie wiadomo również, czy DICE LA jedynie wspomaga główne studio w Sztokholmie, czy odpowiada za całokształt gry.

Zampella został szefem zespołu w styczniu ubiegłego roku. Wówczas obiecywał zmianę nazwy - do czego na razie nie doszło - zapewniając, że wraz z deweloperami rozpocznie prace nad nowym tytułem.

Menedżer przekonywał, że po wprowadzonych modyfikacjach DICE LA będzie oddzielnym studiem, co sugerowało, że nie zamierza pomagać w rozwoju serii Battlefield. Wpis Wiebe'a wskazuje jednak, że ekipa nadal zaangażowana jest w powstawanie gier z cyklu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami