Handlarze skupujący PS5 twierdzą, że są niesłusznie oskarżani

Chcą bronić swojego imienia.

  • Przedstawiciel grupy, która skupuje PS5, przekonuje, że handlarze mają bardzo złą opinię
  • Członkowie organizacji mieli dostawać pogróżki
  • Krytyka jest podobno niesłuszna

Szef jednej z brytyjskich grup, które zajmują się masowym skupywaniem PS5 i innych trudno dostępnych produktów, by później sprzedawać je po wyższej cenie, twierdzi, że handlarze są niesłusznie oskarżani o problemy z brakiem konsol w sklepach.

- Jest bardzo dużo złej prasy o tej niezwykle cennej branży i czuję, że jest nieusprawiedliwiona, bo działamy jako pośrednicy w zakupie przedmiotów o ograniczonych zapasach - w rozmowie z Forbesem tłumaczy niejaki Jordan, współzałożyciel organizacji The Lab.

- Próbuję tylko pomagać innym. Grupa powstała w okolicach startu brytyjskiego lockdownu i jestem szczęśliwy, że mogę umożliwić ludziom zarobienie dodatkowych pieniędzy - wyjaśnia.

ps5_problemy_z_kupnem
Problemy z kupnem PS5 mogą występować przynajmniej do czerwca

Członkostwo w The Lab jest płatne, ale Jordan przekonuje, że pieniądze z abonamentu przeznacza na cele charytatywne - niedawno wsparł bank żywności, choć nie wskazał, który dokładnie. Nie ukrywa jednak, że do kupowania PS5 handlarze używają botów, które omijają zabezpieczenia sklepu i potrafią nabyć urządzenie w czasie poniżej trzech sekund.

Rozmówca Forbesa zaznacza, że tego typu organizacje nie różnią się niczym od standardowych sprzedawców - jako przykład podaje hipermarket, który kupuje mleko od farmera, by następnie oferować produkt po wyższej cenie. Dodaje, że handlarze z jego grupy spotykają się z mocną krytyką, a nawet otrzymują groźby śmierci, ale takie przypadki są zgłaszane na policję.

W styczniu The Lab nabyło 25 konsol PlayStation 5, które później sprzedawano za około 700 funtów za każdy egzemplarz, co oznacza, że na każdej sztuce zarobiono 340 funtów.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami