Wiedźmin: Stary Świat to gra planszowa na podstawie serii CD Projektu

O młodych zabójcach potworów.

CD Projekt zapowiedział Wiedźmin: Stary Świat - grę planszową w wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum. Pozycja zadebiutuje w kwietniu 2022 roku w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Autorem projektu jest Łukasz Woźniak, który w dorobku ma między innymi Valhallę i Tytanów. Tytuł powstaje we współpracy ze specjalizującym się w grach planszowych wydawnictwem Go On Board.

W zabawie może uczestniczyć od dwóch do pięciu osób. Akcję osadzono przed wydarzeniami z książek o Geralcie, a gracze pokierują adeptami jednej z pięciu szkół wiedźmińskich: Wilka, Żmii, Kota, Niedźwiedzia i Gryfa.

wiedzmin_stary_swiat
Wiedźmin: Stary Świat rozgrywa się przed przygodami Geralta

Uczestnicy rozgrywki zwiedzą Kontynent, podejmą wiele różnych decyzji i zrealizują przygotowane przez twórców zadania. Nie zabraknie również walk z potworami oraz możliwości „awanturowania” w karczmie o honor własnej frakcji.

W maju bieżącego roku na platformach zagramw.to i Kickstarter rozpocznie się zbiórka pieniędzy na realizację gry. Nie wiadomo, jaką dokładnie kwotę chcą zebrać autorzy, ale zapewniają, że darczyńcy będą mieli wpływ na zawartość projektu, w tym historie, które trafią do Wiedźmin: Stary Świat.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami