Tak w przyszłości będą wyglądać postacie w grach. Pokaz kreatora Epic Games

Nowe narzędzie dla deweloperów.

  • Metahuman Creator to nowe narzędzie do tworzenia postaci w grach
  • Edytor pozwoli deweloperom zaprojektować model bohatera w mniej niż godzinę
  • Wirtualni ludzie wyróżniają realistycznym wyglądem

Epic Games zaprezentowało Metahuman Creator - przeznaczone dla deweloperów narzędzie, które pozwoli w stosunkowo prosty sposób tworzyć realistycznie wyglądające postacie.

Firma przekonuje, że rozwiązanie umożliwi zaprojektowanie „fotorealistycznego cyfrowego człowieka” z włosami i ubraniami. Podkreśla, że cały proces zajmie mniej niż godzinę, podczas gdy przy stosowaniu standardowych metod trwał tygodnie.

Kreator zaoferuje szeroki wachlarz opcji - deweloperzy dostosują animacje twarzy i odcień skóry, wybiorą budowę ciała oraz rodzaj fryzury i noszonej odzieży, a nawet zmodyfikują uzębienie przygotowywanej postaci.

Narzędzie będzie działało w oparciu o serwery w chmurze. Po ukończeniu prac nad wirtualnym bohaterem, twórcy otrzymają możliwość pobrania projektu i zaimplementowania do gry rozwijanej na silniku Unreal Engine 4.

Epic Games opublikowało także filmy, które prezentują kilka postaci przygotowanych za pomocą kreatora - uwagę zwraca nie tylko wygląd cyfrowych osób, ale również realistyczna animacja. Firma udostępniła też dwa przykładowe modele, do wykorzystania w tytułach.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami