CD Projekt przyznaje: cyberatak negatywnie wpłynie na produkcję gier

Przynajmniej krótkoterminowo.

  • Atak hakerów na CD Projekt wpłynie na prace nad grami
  • Przestępcy nie wykradli danych osobowych danych graczy

Prezes CD Projektu - Adam Kiciński - poinformował, że niedawny cyberatak na firmę wpłynie negatywnie na tempo prac nad poszczególnymi projektami.

W oświadczeniu dla agencji PAP, a cytowanym przez serwis Bankier, menedżer wyjaśnił, że hakerzy zaatakowali serwery i przechowywane na nich dane. Zaznaczył, że nie doszło do kradzieży informacji osobowych graczy i użytkowników usług spółki.

CD Projekt koncentruje się na badaniu incydentu oraz zabezpieczaniu infrastruktury. Firma dąży również do przywrócenia wszystkich plików, których kopiami zapasowymi dysponowała.

cyberpunk_2077_atak
CD Projekt pracuje nad dodatkami do Cyberpunk 2077 i trybem sieciowym gry

- Jest więc zbyt wcześnie, aby oceniać długoterminowe skutki ataku. Na pewno krótkoterminowo wpłynie on na tempo prowadzonych prac deweloperskich - wyjaśnia Kiciński. Nie wiadomo jednak, w jak dużym stopniu i czy oznacza to konieczność przesunięcia powstających tytułów.

Przestępcy twierdzą, że weszli w posiadanie dokumentów i kodów źródłowych gier CD Projektu, w tym „niewydanej wersji Wiedźmina 3”, które opublikują, jeżeli firma nie spełni określonych żądań. Warszawska spółka nie zamierza jednak współpracować z hakerami.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami