Yennefer kłóci się z Triss - dubbing wykonany przez SI

W scenie z moda Pożegnanie Białego Wilka.

  • Z pomocą sztucznej inteligencji wygenerowano dubbing do Pożegnania Białego Wilka
  • System naśladuje głosy aktorek, które w grach CD Projektu wcielały się w Yennefer i Triss
  • Na razie nie trwają prace nad pełną lokalizacją

Gothic-Bot to rozwijany przez Polaków syntezator mowy, który odtwarza znane głosy. Twórcy narzędzia opublikowali nagranie, które prezentuje scenę z modyfikacji Pożegnanie Białego Wilka do Wiedźmina 2 z dubbingiem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję.

Fragment przedstawia kłótnię pomiędzy Yennefer i Triss. Dzięki wspomnianemu systemowi, czarodziejki przemówiły, brzmiąc niemal tak samo jak aktorki, które w grach CD Projektu wcielają się w bohaterki - czyli odpowiednio Beata Jewiarz i Agnieszka Kunikowska.

Autorzy materiału podkreślają, że film stworzono w celach testowych i na razie nie pracują nad dubbingiem do moda Pożegnanie Białego Wilka. Nie wykluczają jednak, że gdy Gothic-Bot zostanie ukończony i otrzyma między innymi funkcję odtwarzania emocji spolszczenie powstanie.

Twórcy programu na swoim kanale w serwisie YouTube regularnie publikują nagrania, ukazujące działanie syntezatora. Przykładowo jakiś czas temu udostępniono wideo z Ciri, która czyta „Inwokację” z „Pana Tadeusza”.

Projekt Gothic-Bot można wesprzeć za pomocą platformy Patronite. Uiszczenie stosownej opłaty pozwala przetestować wczesną wersję narzędzia za pomocą strony internetowej rozwiązania.

Modyfikacja Pożegnanie Białego Wilka do Wiedźmina 2 osadzona jest po wydarzeniach z trylogii od CD Projektu. Gracze uczestniczą w weselu Geralta i Yennefer, co jest okazją do spotkania wielu znanych postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami