GTA 5 - sprzedano już ponad 140 mln egzemplarzy

Ubiegły rok był jednym z najlepszych dla gry.

  • Do końca grudnia 2020 roku GTA 5 znalazło 140 milionów nabywców
  • Lepszym okresem dla gry był tylko rok premiery
  • Natomiast Red Dead Redemption 2 sprzedało się w 36 milionów kopii

Take-Two ujawniło, że GTA 5 do końca grudnia sprzedało się w ponad 140 milionach egzemplarzy. Informację przekazano w ramach publikacji nowego raportu finansowego firmy.

Cytowany przez serwis VGC dyrektor generalny koncernu - Strauss Zelnick - podkreślił, że ubiegły rok był drugim najlepszym dla gangsterskiej produkcji. Więcej kopii gry rozeszło się jedynie w 2013 roku, kiedy tytuł zadebiutował na konsolach PS3 i Xbox 360.

Informacje pokrywają się więc z niedawnym ogłoszeniem, według którego w minionych dwunastu miesiącach GTA Online, czyli moduł wieloosobowy pozycji, zanotował rekordową liczbę użytkowników.

gta_5_sprzedaz_nowe
Historia gangsterów cieszy się niesłabnącą popularnością

Co ciekawe, na konferencji z inwestorami zapytano Zelnicka, czy w związku z dużym zainteresowaniem grą firma rozważa wydanie remasterów wcześniejszych części cyklu. W odpowiedzi zasugerował, że jest to możliwe, ale odpowiednich zapowiedzi dokona - w stosownym czasie - Rockstar Games.

To jednak nie wszystko, ponieważ poinformowano, że do końca grudnia ubiegłego roku Red Dead Redemption 2 - druga duża produkcja twórców GTA - znalazł 36 milionów nabywców.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami