E3 powróci w 2021 roku jako cyfrowe wydarzenie - raport

Kilka dni transmisji internetowych.

  • E3 2021 najpewniej odbędzie się w formie cyfrowej
  • W planach podobno liczne transmisje i wirtualne prezentacje dla dziennikarzy
  • Organizatorzy obiecują, że wkrótce ujawnią oficjalne informacje na temat targów

Tegoroczne E3 odbędą się w dniach 15-17 czerwca, ale wciąż nie wiadomo, w jakiej formie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej targi powrócą jako cyfrowe wydarzenie.

Serwis VGC wszedł w posiadanie dokumentów, które rozesłano do wydawców. Te wskazują, że organizatorzy imprezy - stowarzyszenie ESA - zaproponowało partnerom przygotowanie wirtualnego eventu, składającego się z wielu transmisji na żywo.

Plan zakłada między innymi, że dzień przed startem - 14 czerwca - odbyłaby się konferencja otwierająca targi, najpewniej z zapowiedziami istotnych gier. Program obejmowałby także kilka dwugodzinnych wykładów z udziałem deweloperów i mniejsze streamy od youtuberów, mediów i poszczególnych wydawców.

Cykl transmisji uzupełnią podobno przeznaczone dla dziennikarzy prezentacje, które zostaną przeprowadzone tydzień przed rozpoczęciem targów. Twórcy mogliby umożliwić przedstawicielom prasy testowanie wczesnych wersji produkcji za pośrednictwem Internetu w ramach „tysięcy” zdalnych spotkań z indywidualnymi projektantami. Do tego dema dla graczy.

Pomysł muszą jednak zaakceptować członkowie ESA. Do stowarzyszenia należą między innymi Sony, Microsoft, Nintendo i Ubisoft, które w ubiegłym roku przeprowadziły własne wydarzenia i nie wiadomo czy zechcą uczestniczyć w E3. Anonimowy pracownik „dużego wydawcy” w rozmowie z VGC powiedział, że jego firma zrezygnuje z imprezy na rzecz własnych pokazów.

Z czerwcowym eventem nie będzie związany znany prezenter Geoff Keighley, który już oznajmił, że przygotowuje kolejną edycję Summer Game Fest, która jednak tym razem odbędzie się na przestrzeni nie kilku, a jednego miesiąca.

W oświadczeniu dla VGC przedstawiciele ESA nie potwierdzili doniesień, ale przyznali, że prowadzą „świetne rozmowy” z partnerami na temat tegorocznego E3 i wkrótce przedstawią oficjalne szczegóły. Podobny komunikat stowarzyszenie opublikowało na Twitterze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami