Wikingowie podbijają Steam - Valheim nowym hitem

Survivalowy kuzyn Valhalli.

  • Valheim to survivalowy hit Steama
  • Miliony graczy walczą o przetrwanie jako wikingowie

Valheim zadebiutowało na Steamie (jako Early Access) w ubiegły wtorek, 2 lutego. Wystarczyło kilka dni, by niezależna produkcja zdobyła ogromną popularność - stale utrzymuje się na pierwszym miejscu listy bestsellerów na platformie Valve.

Ponadto, recenzje użytkowników są „Przytłaczająco pozytywne” z 96 procentami pozytywnych opinii. Największa licza graczy zalogowanych w jednym momencie szybko przekroczyła 130 tysięcy.

Valheim to gra survivalowa, w której gramy wikingiem. Zbieramy zasoby, budujemy dom, broń, narzędzia, wybieramy się na polowania. Elementem odróżniającym tytuł od Rust czy Ark jest fakt, że PvP (walki między graczami) jest opcjonalne i nie ma dużego znaczenia.

Gra zwraca też uwagę oprawą wizualną. Część elementów graficznych i modeli celowo wykonana jest w stylu przywodzącym na myśl oprawę rodem z pierwszego PlayStation.

W trakcie fazy Early Access twórcy mają zamiar rozbudować crafting, dodać kolejne biomy, walki z bossami oraz nowe rodzaje broni i elementów do budowania struktur. Deweloperzy zaznaczyli, że przed premierą cena gry może zostać zwiększona. Obecnie Valheim można kupić za 72 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami