Twórcy zmieniają sceny w Mass Effect - chodzi o ujęcia kamery na kobiece postacie

Legendary Edition ma mniej epatować widokami poniżej pasa.

  • Remaster Mass Effect zmieni sposób prezentowania kobiecych postaci
  • Modyfikacje dotkną scen z Mirandą i panią Shepard

Niektórzy krytykowali oryginalną trylogię Mass Effect za nadmierne epatowanie ujęciami na części ciała kobiecych postaci poniżej pasa. Twórcy powstającego remastera przekonują, że zmienią wspomniany element.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Metro reżyser odświeżonych wersji gier - Mac Walters - stwierdził, że Legendary Edition jest okazją do poprawienia sposobu prezentowania bohaterek, zwłaszcza Mirandy, której dolną część ciała bardzo eksponowano w drugiej części serii.

- Wiele się zmieniło od premiery pierwowzorów. Nie wiem, czy mógłbym powiedzieć, że bardzo martwiliśmy się tą kwestią, ale zastanawialiśmy się nad nią. Kevin [Meek, projektant postaci i lokacji - red.] przypomniał, że niektóre ujęcia kamer… zaczął się zastanawiać, dlaczego tak mocno skupiają się na pupie Mirandy. Uznaliśmy więc, że w niektórych przypadkach wprowadzimy zmiany - tłumaczy.

Nie chciano jednak modyfikować modelu postaci, ponieważ wygląd jest integralnym elementem jej historii - towarzyszka graczy została genetycznie ulepszona przez ojca. W związku z tym ograniczono się do nieco innego ukazania scen.

Zmiany dotkną też ujęć z udziałem pani komandor Shepard, stworzonymi najpewniej z myślą o męskiej wersji herosa. Chodzi o sekwencje, w których bohaterka siedzi w pozie z szeroko rozpostartymi nogami w taki sposób, że gdyby nosiła sukienkę, gracz mógłby zauważyć jej miejsca intymne.

mass_effect_femshep
Twórcy zmienią sposób ukazywania pani Shepard

- Nie możemy zmienić tej konkretnej animacji, ale możemy podnieść kamerę, co powinno nieznacznie ograniczyć problem - tłumaczy Walters. W planach są także inne, subtelniejsze modyfikacje, dzięki którym kobieca postać powinna prezentować się równie dobrze, co męski odpowiednik. Mass Effect: Legendary Edition ukaże się 14 maja na PC oraz konsolach.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami