Final Fantasy 14 trafi na PS5 i dostanie dodatek z akcją na Księżycu

Nowy rozdział gry MMO.

  • W kwietniu wystartują otwarte testy Final Fantasy 14 na PS5
  • Jesienią ukaże się nowy doatek - Endwalker
  • Rozszerzenie wprowadzi lokację na Księżycu

Square Enix poinformowało, że Final Fantasy 14 otrzyma specjalną wersję dedykowaną PS5. Firma zapowiedziała jednoczenie kolejne duże rozszerzenie do sieciowej produkcji.

Otwarte testy wydania PlayStation 5 rozpoczną się 13 kwietnia. W późniejszym terminie ukaże się finalna edycja, do której posiadacze odsłony PS4 uzyskają dostęp bez dodatkowych opłat.

Wersja na nową konsolę Sony zaoferuje wyższą liczbę klatek na sekundę, możliwość zabawy w rozdzielczości 4K i skrócone czasy ładowania. Nadmienić należy, że produkcję już można uruchomić na PS5, ale tylko w ramach wstecznej kompatybilności.

Ujawniono też kolejny dodatek do Final Fantasy 14. Rozszerzenie Endwalker zadebiutuje jesienią i zakończy wątek fabularny, który rozwijano od 2013 roku, a jednoczenie rozpocznie zupełnie nową historię.

Twórcy wyjawili, że gracze trafią między innymi na Księżyc, a inne przygotowywane lokacje obejmują stolicę imperium Garlemaid i miasto Radz-at-Han. Do tego niedostępne dotychczas podziemia i wyposażenie.

W planach kolejny tryb PvP i szereg nowych klas postaci - jedną z ujawnionych jest skupiający się na leczeniu Sage. Twórcy zamierzają też zwiększyć maksymalny poziom doświadczenia (do 90.), zaś wśród wrogów pojawi się znane z Final Fantasy 10 stworzenie Anima.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami