Telefony są priorytetem dla Blizzarda. Warcraft trafi na urządzenia mobilne

Powstaje kilka darmowych gier na smartfony i tablety.

  • Rynek mobilny jest istotnym obszarem dla Blizzarda
  • Trwają prace nad kilkoma grami w świecie Warcrafta na telefony i tablety

Kierownictwo Activision Blizzard na konferencji z inwestorami - towarzyszącej publikacji raportu finansowego - ujawniło, że dla twórców serii Diablo priorytetem pozostaje rynek telefonów i tabletów.

Poinformowano, że trwają „zaawansowane prace” nad „wieloma” mobilnymi produkcjami osadzonymi w świecie Warcrafta. Tytuły pozwolą graczom poznawać fantastyczne uniwersum „na zupełnie nowe sposoby”.

Szczegółów na temat poszczególnych projektów nie przedstawiono, aczkolwiek potwierdzono, że tajemnicze pozycje są grami Free to Play. To oznacza, że rozgrywka będzie darmowa, choć zapewne pojawią się opcjonalne transakcje cyfrowe.

Blizzard skupia się obecnie na Diablo Immortal, które zmierza na smartfony i tablety. W bieżącym miesiącu w wybranych krajach przeprowadzono zamknięte testy, które spotkały się z pozytywną reakcją graczy, a w tym roku powinna zadebiutować finalna wersja produkcji.

Rynek telefonów jest również istotny dla całego koncernu Activision Blizzard. Jak relacjonuje analityk Daniel Ahmad, firma chce, by każda kluczowa marka otrzymywała mobilną odsłonę - aby osiągnąć cel, trwa rekrutacja deweloperów specjalizujących się w tego typu tytułach.

Koncentracja na wspomnianym obszarze nie jest zaskoczeniem, jeżeli wziąć pod uwagę, że Call of Duty Mobile - część cyklu na smartfony i tablety - od momentu debiutu w Chinach pobrano 50 milionów razy.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami