Fan Pokemonów aresztowany za sprzedaż zhakowanego stworka

Na gorącym uczynku.

  • Japoński haker Pokemonów aresztowany
  • Sprzedawał modyfikowane Pokemony
  • Zarobił na nich równowartość 35 tys. zł

Japońska policja z prefektury Aichi aresztowała wczoraj 23-letniego fana serii Pokemon, który zamierzał sprzedać innemu graczowi zmodyfikowaną wersję Sobble'a, jednego ze stworków. Transakcja miała opiewać na 4400 jenów, a więc ok. 160 zł.

Funkcjonariusze przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku, ten przyznał się do stawianych zarzutów. Jak się okazało, przypadek Sobble'a nie był jednostkowy. Bezrobotny 23-latek zarobił już podobno 1,1 mln jenów (ponad 35 tys. zł) na sprzedaży „genetycznie modyfikowanych” Pokemonów w Pokemon Sword i Shield oraz Pokemon Home. To zapewne właśnie niemała suma przyciągnęła uwagę władz.

Jak informuje Asahi News, japońska policja zorganizowała wczoraj konferencję prasową, podczas której z dumą zaprezentowała komputer służący graczowi do modyfikowania kodu:

sobble_2

Jeszcze w ubiegłym tygodniu The Pokemon Company - oddział Nintendo odpowiedzialny za popularną serię - wydał ostrzeżenie skierowane do hakerów:

„Potwierdziliśmy, że niektórzy użytkownicy grają w Pokemon Sword i Shield oraz Pokemon Home, używając nielegalnie zmodyfikowanych danych” - napisała firma. „Będziemy regularnie monitorować i reagować na nieuczciwe i irytujące działania, aby nasi fani mogli być spokojni”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami