Branża żegna zmarłego założyciela ZeniMax

Robert A. Altman odszedł w wieku 73 lat.

Wczoraj poinformowano, że w wieku 73 lat zmarł Robert A. Altman - współzałożyciel i dotychczasowy dyrektor generalny ZeniMax Media. Na wiadomość zareagowali przedstawiciele branży.

„Był prawdziwym wizjonerem i przyjacielem, wierzył w ducha ludzi i to, co mogą razem osiągnąć. Był niezwykłym liderem i jeszcze lepszym człowiekiem” - napisano w oświadczeniu na stronach Bethedy, która jest częścią wspomnianego ZeniMax.

We wpisach opublikowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych Roberta A. Altmana pożegnali przedstawiciele branży gier, w tym szefowie Microsoftu.

„Niesamowicie zasmuciła mnie informacja, że straciliśmy branżową ikonę, partnera i bliskiego przyjaciela, Roberta A. Altmana. W tym trudnym czasie przesyłam wyrazy miłości i współczucia jego rodzinie i wszystkim zespołom z ZeniMax i Bethesdy” - napisał Phil Spencer, szef działu Xbox w koncernie z Redmond.

„Smutny moment dla branży gier. Robert Altman stworzył ZeniMax takie, jakie dzisiaj jest. Moje myśli są z jego rodziną, ukochanymi i przyjaciółmi” - oznajmił Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu.

„Spotkałem Roberta Altmana kilka lat temu, kiedy gościł mnie i Phila Spencera w ich [firmy - red.] kampusie. Natychmiast zrobił na mnie niesamowite wrażenie swoją wiedzą, charyzmą i pasją. Zwiedzaliśmy Waszyngton i jego komentarze o historii zrobiły na mnie potężne wrażenie. Ślę życzenia jego rodzinie” - stwierdził za Mike Ybarra, który niegdyś był związany z działem Xbox.

„Będę bardzo ciepło wspominał czas, który miałem szczęście spędzić z Robertem. Od profesjonalnych porad po wspaniałe posiłki, zawsze chętnie dzielił się swoimi opiniami o branży i życiu. Będzie go brakowało” - napisał Vince Zampella, szef studia Respawn Entertainment.

„To bardzo smutna wiadomość. Robert kochał branżę gier, twórców i fanów. Będę za nim tęsknił” - skomentował Reggie Fils-Aime, były szef amerykańskiego oddziału Nintendo.

„Jestem zasmucony stratą wspaniałego branżowego lidera” - oznajmił z kolei Cory Barlog, reżyser God of War.

Pojawiły się też wpisy pracowników ZeniMax Media.

„To emocjonalna i potężna strata. Nie był jakimś tam zwykłym kierownikiem w firmie, a liderem i kamieniem, który przetrwał wiele burz” - napisał Mike Kern, projektant The Elder Scrolls Online.

„Bardzo smutny dzień. Składam najgłębsze i najszczersze kondolencje jego przyjaciołom i rodzinie. Jeden z najbardziej wyjątkowych liderów, jakich miałem okazję spotkać” - oznajmił Tenacious Diaz ze studia id Software.

Robert A. Altman osierocił dwójkę synów. Warto zaznaczyć, że jeden z nich - James Altman - jest dyrektorem do spraw wydawniczych w firmie Bethesda.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami