Starsze marki Gearbox mogą powrócić - dzięki fuzji z firmą Embracer

Sugeruje szef studia.

  • Fuzja z firmą Embracer zapewni Gearbox Software stabilność finansową
  • Nie wykluczono powrotu starszych marek studia

Szef Gearbox Software - Randy Pitchford - skomentował niedawne połączenie studia z grupą Embracer. Dyrektor generalny sugeruje, że fuzja umożliwi powrót starszych marek zespołu.

- Plany obejmują tworzone przez nas gry oparte na już istniejących i zupełnie nowych seriach, a także współpracę zarówno z zewnętrznymi partnerami w formie wydawniczej w sytuacji, jak i deweloperami, którzy mogą przygotowywać tytuły oparte na naszych cyklach - mówi menedżer w wywiadzie dla serwisu VentureBeat.

brothers_in_arms
Wśród starszych marek Gearbox Software jest Brothers in Arms

- Wspomniana strategia działania może się rozszerzyć, ponieważ zaczynamy kooperację z pozostałymi członkami grupy Embracer, wyrażającymi zainteresowanie. Jest wielu, którzy chcieliby pracować nad markami Gearboxu - tłumaczy Pitchford.

Jedną z najbardziej znanych serii studia jest Borderlands, ale wydawcą strzelanek pozostanie Take-Two. Innym, choć nieco obecnie zapomnianym cyklem, jest Brothers in Arms. Nie można więc wykluczyć, że w przyszłości zostanie wznowiony.

Pitchford jednocześnie podkreśla, że fuzja z grupą Embracer zapewni zespołowi stabilność finansową, co z kolei pozwoli deweloperom podejmować nieco większe ryzyko. Przekonuje, że ekipa ma „wiele pomysłów”, które są „gotowe, by eksplodować”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami