Mass Effect: Legendary Edition bez jednego z DLC - przez uszkodzony kod źródłowy

Żegnaj, Pinnacle Station.

  • Kodu źródłowego dodatku Pinnacle Station do pierwszego Mass Effecta nie da się odzyskać
  • DLC nie wejdzie w skład odświeżonej Legendary Edition

Mass Effect: Legendary Edition zaoferuje trzy gry oraz ponad 40 dodatków, lecz nie znajdzie się wśród nich Pinnacle Station. Kod źródłowy DLC jest mocno uszkodzony, a tym samym niemożliwy do odzyskania.

Drugi dodatek do pierwszej części serii to trzynaście wyzwań związanych z walką w tajnej placówce treningowej sił Przymierza. Nie wprowadzał nowych postaci i nie rozszerzał fabuły.

Pinnacle Station nie pojawił się w wersji Mass Effect już na PS3, pięć lat po premierze gry na Xbox 360. Właśnie wtedy deweloperzy przyznali, że dane dodatku są uszkodzone. Teraz, pomimo prób przywrócenia kodu przez BioWare, sytuacja się nie zmieniła, więc dodatkowej zawartości zabraknie również w Legendary Edition.

W przeciwieństwie do większości DLC do Mass Effet, Pinnacle Station opracował zewnętrzny zespół, Demiurge Studios. BioWare chciało zawrzeć pakiet w Legendary Edition, więc skontaktowało się ze studiem i otrzymało kopię dodatku, ale okazało się, że ona również jest niezdatna do użytku.

Deweloperzy zaznaczyli, że mogliby odtworzyć Pinnacle Station, ale zajęłoby to zbyt dużo czasu - jak twierdzi BioWare, nawet sześć miesięcy.

Mass Effect: Legendary Edition debiutuje 14 maja na PC i konsolach. Twórcy skupili się przede wszystkim na odświeżeniu oprawy pierwszej odsłony cyklu, choć ulepszenia widać w całej trylogii. W skład remastera nie wejdzie niestety tryb multiplayer z Mass Effect 3.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami